banner2

banner1

banner22

Palu Ailesi davası ertelendi

Kamuoyunda ‘Palu Ailesi’ olarak bilinen davada Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal'ın Sakarya’nın Ferizli ilçesinde öldürülmesine ilişkin duruşma Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Mahkeme heyeti, eksik hususların giderilmesi sebebiyle duruşmayı 19 Ekim tarihine erteledi.

GÜNDEM 25.06.2021, 15:20 Editör: Aysima Kortak
Palu Ailesi davası ertelendi
banner48

Kamuoyunda 'Palu Ailesi' olarak bilinen, sanıkların Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamasında öldürüldüğü iddia edilen Meryem Tahnal’ın (35) kızı Melike Tahnal’ın (8) Sakarya’nın Ferizli ilçesinde öldürüldüğü öne sürülmüştü. İddia üzerine Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın üçüncü duruşması bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklardan Hava Palu, Ayşe Palu ve Emine Ustael Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’nde (SEGBİS) yaşanan bir sorun sebebiyle katılamazken tutuklu sanık Tuncel Ustael ise bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Sanık ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu.

DAVALARIN BİRLEŞTİRİLMESİ TALEBİNE RED

Mahkeme heyetinin açıkladığı ara kararda, Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal'ın Sakarya’nın Ferizli ilçesinde öldürülmesine ilişkin görülen duruşma ile Körfez ilçesinde 12 yıl önce kaybolan Meryem Tahnal'ın öldürülmesine ilişkin görülen duruşmalarının birleştirilmesine yönelik talepleri dosyanın daha fazla uzamasına sebep olacağı gerekçesiyle reddedildi. Öte yandan mahkeme heyetinin Ayşe Palu'nun tutuklu bulunduğu cezaevinden alınarak Melike'yi gömdüklerini ifade ettiği yere götürülerek araştırılma yapılması yönündeki talebi gerçekleşmediği öğrenildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Duruşmada söz verilen avukatlar eksik hususların giderilmesini istedi. Avukatların ardından konuşan tutuklu sanık Tuncel Ustael ise ölüm orucuna hala devam ettiğini belirtti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti ispirto herhangi bir canlının ölümüne neden olup olmadığının araştırılmasını ve eksik hususların giderilmesi sebebiyle duruşmayı 19 Ekim saat 14.00’a erteledi.

Yorumlar (0)