banner2

banner1

banner22

Öztreyler’de eylem başladı

Ferizli OSB’de faaliyet gösteren Öztreyler Fabrikası’nda işçiler örgütlenerek sendika istediler. Fabrika yönetiminin sendika karşıtı tutumu emekçiyi eylem yapmak zorunda bıraktı.

GÜNDEM 05.07.2021, 20:55 Editör: Aysima Kortak
Öztreyler’de eylem başladı
banner48

Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç ve çok sayıda sendika üyesi başlatılan eyleme destek amacıyla fabrika önüne gitti. Fabrika önünde sendika tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı yapan Başkan Meriç, sendikal hakkın işçilerin en doğal hakkı olduğunu söyleyerek işçilerin isteğinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

DAYANIŞMA İÇİN BURADAYIZ

Sendika Başkanı Meriç işçilere destek eyleminde yaptığı konuşmada “Bugün burada, emeğimiz, ekmeğimiz ve onurumuz için toplandık. Bugün burada, Emeği, ekmeği ve onuru için mücadele eden, geleceğini güvence altına almak için Türk Metal’de örgütlenen, Öztreyler emekçiler ile dayanışmak için buluştuk. Bugün burada, ‘’Öztreyler işçisi yalnız değildir’’ diye haykırmak için buluştuk. Hepsine selam olsun! Kardeşlerim, Öztreyler işçisi yalnız değildir. Ve asla yalnız kalmayacaktır. Türk Metal üyesi yüz binlerce işçi, Türk-İş üyesi emekçi kardeşlerimiz,üyesi olduğumuz uluslararası sendikaların üyesi milyonlarca emekçi, bugün burada… Ve hep burada, Öztreyler işçisinin yanında olacaktır.

ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Başkan Meriç “Öztreyler işçisi kardeşlerim, bilin ki, yolumuz ne kadar uzun olursa olsun, mücadelemiz ne kadar zor olursa olsun, hep burada, sizin yanınızda olacağız. Bu yolda, asla yalnız yürümeyeceksiniz. Emeğiniz ve onurunuz için ayağa kalktınız. Çoluğunuzun çocuğunuzun rızkı için örgütlendiniz. Daha güvenli bir gelecek, daha insanca bir yaşam, ve daha insanca çalışma koşulları için Türk Metal dediniz. Ve saflarımızda örgütlendiniz. Bu mücadeleniz, her türlü övgünün üzerindedir” diyerek eylem başlattılar.

Yorumlar (0)