banner2

banner1

banner22

Özgürlüğün kıymetini anladık

Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü büyüklerimiz izin gününün tadını çıkardılar. Parklara, açık alanlara akın eden yaşlılarımız ihtiyaçlarını giderecekleri açık mekanlar istiyor.

GÜNDEM 17.05.2020, 17:48 Editör: Ebru Bulut
banner48

BAYRAM GELİYOR…

Koronavirüs sürecinde iki ayda ikinci kez sokağa çıkan yaşlılar, güneşli havanın tadını çıkardı. 6 saatlik izinlerini parklarda, açık alanlarda değerlendiren büyüklerimizin sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak arkadaşlarıyla görüştü. Evde geçirdikleri süreçte özgürlüklerin kıymetini daha iyi anladıklarını belirten yaşlıların yetkililerden birde talebi oldu. Yaşlılar “Kişisel ihtiyaçlarımızı karşılamak için alışveriş yapmamız lazım. Bayram geliyor. Bu konuda yetkililer bize bir kolaylık sunsun.” dediler.

ÖZGÜRLÜĞÜN KIYMETİNİ ANLADIK

Emekli arkadaşlarıyla kısıtlama nedeniyle telefonla görüşebildiklerini aktaran yaşlılar bu sürecin kendilerine özgürlüğün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattığına vurgu yaptılar. Hayatın normal akışında camiye gitmek, arkadaşlarıyla rahatça buluşmanın sıradan bir durum olduğunu ancak koranalı günlerde özgürlüklerinin kısıtlandığını ifade ettiler. Sağlık ve özgürlüğün kıymetini anladıklarını aktaran vatandaşlar, izin sürelerinde belli başlı mekânların açık olmasını istedi.

Yorumlar (0)