banner2

banner1

banner22

Özel çocuklar 18 Mart'ı unutmadı

Özgür Adımlar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı düzenlendi. Program da Çanakkele Türküsü söyleyip Türk Bayraklı pasta kesildi.

GÜNDEM 18.03.2021, 16:11 Editör: Gizem Demirsoy
Özel çocuklar 18 Mart'ı unutmadı
banner48

ÖZEL HABER / Serenay Yaşar

Milli mücadele ruhunun ve türk askeri gücünün kanıtlandığı 18 Mart Çanakkale Zaferi birlik ve beraberliğin en güçlü tarihi dönüm noktasıdır.  Özgür Adımlar okullu da bu önemli günü unutmayarak ufak bir anma programı gerçekleştirdi.

"ÇOCUKLAR 18 MART RUHUNU BİLİYOR"

Özgür Adımlar Okulu’nda Özel Eğitim Alanı Öğretmeni olarak çalışan Gülşen Böcek çocukların 18 Mart ruhunu bildiklerini belirterek "Çocuklarımızla 18 Mart Zaferinin 106. Ylını kutlamak istedik, öğrencilerimiz genel anlamda Çanakkele nedir, Çanakkale de neler olmuştur, Çanakkale ruhunu genel anlamda biliyorlar. Bizde her  sene hatırlatmaya çalışıyoruz özelikle soru cevaplarla çocukların neyi ne kadar bildiğini ve neyi ne kadar bildiğini öğrenmeye çalışıyoruz. Bizde kısa animasyonlar izleterek,şarkılarla, yazı okutarak çocukların bilgilerini tazelemeye çalışıyoruz. Bu sene bir değişiklik yaparak Türk Bayrağı olan bir pasta kestik bu çocukların bazı şeyleri daha iyi akılda tutabilmelerini sağlıyorlar   onlar tatlı seviyor hem tatlı yiyerek hemde Çanakkele Zaferini anarak çok güzel bir gün geçirdik. Çanakkele de şehit olan tüm askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun" dedi.

Yorumlar (0)