banner2

banner1

banner22

Özcan Ovalı resmen aday

Sakarya Oto Sanatkarları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özcan Ovalı, SESOB Başkanı Hasan Alişan'nın yürüttüğü Sakarya Oto Sanatkarları Başkanlığı görevine talip oldu.

GÜNDEM 29.03.2021, 18:52 Editör: Serenay Yaşar
Özcan Ovalı resmen aday
banner48

Esnaf odalarının 2022 yılı Ocak-Mart ayları arasında yapılması planlanan seçimlerine aylar kala adaylar ortaya çıkmaya başladı. 30 yıldır Sakarya Oto Sanatkarları Başkanlığı görevini sürdüren Sakarya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanı Hasan Alişan'ın rakibi Sakarya Oto Sanatkarları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özcan Ovalı resmen adaylığını açıkladı.

SANAYİ ÇARŞILARI YENİLENMELİ

Oto sanayilerinde dükkan dükkan gezerek esnaf ziyaretleri yapan Özcan Ovalı değişimin neden gerektiğini anlattı. Sakarya'daki oto sanatkarlarının bir dönem Türkiye'de aranan sanatkarlar olduğunu belirtirken, sanayi çarşılarının yenilenmemesi nedeniyle bu ünlerini kaybettiklerini öne sürdü. Oto sanatkarlarının kendi kaderlerine terkedildiğini ifade eden Dernek Başkanı Özcan Ovalı gerçekleştirilecek bir yönetim değişikliğiyle Sakarya'yı eski günlerine döndürmek istediklerini belirtti.

USTALAR ÖNERDİ, BİZ DE YOLA ÇIKTIK

Özcan Ovalı, sanayi ustalarının önerisiyle yola çıktığını ifade ederken “Biz bugüne kadar hizmet edenlere teşekkür ediyoruz. Ancak bizim kesimin sorunları büyük. Bu sorunların çözümü için kararlı adımlar atmak gerekir. Biz o kararlı adımları atmak için yola çıktık. Bizi ustalarımız bu yola çıkardı. Sanayide büyük teveccüh gördük. Esnaf bir değişim beklentisi içinde. O değişimi el birliğiyle, ortak akılla gerçekleştireceğiz. Bu heyecanı yakaladık” dedi.

Yorumlar (0)