banner2

banner1

banner22

Oturak’tan Viyana çıkartması

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak bir dizi ziyaret için Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gitti.

GÜNDEM 18.11.2019, 10:46 Editör: Ebru Bulut
Oturak’tan Viyana çıkartması
banner48

SICAK BİR MEMLEKET KÖŞESİ

Ziyaret sırasında Avusturya Türk Federasyonu Genel Merkezine giden ilçe başkanı, aynı zamanda kendisi de bir Adapazarlı olan Genel Başkan Ali Can ile bir araya geldi. Federasyon Genel Merkezi’nde mescit binasını, çocuklar için Kuran kursu ve derslikleri, düğün ve kongre salonunu, aileler için mesire yerlerini, gençler için eğlence alanlarını gezen başkan Oturak; “Burası Viyana’da bulunan Türkler için sıla hasretini giderebilmeleri adına sıcak bir memleket köşesi gibi, burada çocuklarımız, gençlerimiz milli kültür ve dini değeriyle yetişiyor. Bu güzide merkezi teşkilatımıza kazandıran Ali başkandan Allah razı olsun” dedi.

Başkan Ali Can’ın davetiyle eski Viyana merkezde ülkücü gençlerle sohbet etme imkanı bulan başkan Oturak, gençlere Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatarak: “Hepinizin birer Türk bayrağı gibi Avusturya sokaklarında dalgalandığını görmekten büyük mutluluk duydum, Allah teşkilatımızı kuran Başbuğumuzdan ve onu hain ellere teslim etmeyen Genel Başkanımızdan razı olsun” şeklinde konuştu.

ŞANLI GÜNLERİ YAD ETTİLER

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı İlçe başkanı Halil Hakan Oturak, aynı günün akşamı ATİB tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi haftası programında başkan Ali Can’a eşlik etti. Başkan Oturak Sakarya Ülkü Ocaklarında bir dönem birlikte görev yaptığı arkadaşı Zafer Erbaş ile de görüşerek Tuna nehri manzarasında devletimizin Viyana’yı kuşattığı o şanlı günler yad etti.

Yorumlar (2)
Yılmaz Aydın 1 yıl önce
Patronu tarafından iş için gönderildiği durumdan siyasi reklam çıkaran oturağı alkışlıyoru.Bravo
Adapazarlı 1 yıl önce
Sn halil hakan oturak MHP il başkanlığına hazırlık yapıldığını işittik umarım asli vardır şu kimseye faydası olmayan ziya akar dan derhal bu kutlu görev alınmalıdır...... Ha bu arada öncelik sn ismail küçük beyi bu görevde görmek isteriz ben bir vatandaş olarak beklentilerimiz budur umarım gerçeklik payı vardır saygılarımla selamlar ederim...