banner2

banner1

banner22

Otobüs durduruldu

Düzce'den İstanbul istikametine gitmekte olan bir otobüs, araç içindeki 1 yolcunun rahatsızlanması nedeniyle Hendek Terminali’nde durduruldu. Bölgeye polis ve 112 ekibi sevk edilirken hastalanan kişinin koronavirüs şüphesi nedeniyle 112 ekibinin özel ekipmanla göreve çıktığı öğrenildi.

GÜNDEM 22.03.2020, 12:00 Editör: Ebru Bulut
Otobüs durduruldu
banner48

TERMİNALDE KARANTİNA

Edinilen bilgilere göre; Saat 11:00’de Düzce’den İstanbul’a doğru yola çıkan 81 HB 001 plakalı otobüste yolculuk yapan 72 yaşındaki kadın, ateşinin yükseldiğini ve nefes almakta zorlandığını araç muavinine bildirdi. Durumun 112’ye bildirilmesi sonucu otobüs Hendek İlçe Terminaline getirildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken koronavirüs şüphelisi hasta nedeniyle özel ekipmanlı 112 ekipleri ilçe terminaline sevk edildi.

HASTANEYE SEVK EDİLDİLER

72 yaşındaki kadın hastanın sağlık durumuyla ilgili bilgi alınamazken terminalde bekletilen otobüsün içindeki 25 yolcu ve sürücü karantina altına alındı. Yolcuların bazıları Adapazarı ve Akyazı İlçelerinden Hendek’e sevk edilen 112 ekiplerince ambulansa alınarak ateşleri ölçülmeye başlandı. Bazı yolcularda 112 ekiplerince Hendek Devlet Hastanesine sevk edildi.

EVLERİNE YOLLANDILAR

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, hastaneye kaldırılan 3 yolcunun ilk testlerinin negatif çıktığı ancak her ihtimale karşı ikinci test sonuçları gelene kadar hastanede karantina altında tutulacağı öğrenilirken otobüsteki diğer yolcular ve personellerin yapılan sağlık taraması sonrası iletişim bilgilerinin alınarak otobüsle evlerine gönderildiği ve 14 gün boyunca evlerinde kalmaları istendiği öğrenildi.

Yorumlar (0)