banner2

banner1

banner22

Oto sanayilerde bayram öncesi yoğunluk

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte oto sanayilerde de yoğunluk gittikçe arttı. Erenler’de bulunan Modern Sanayi içerisindeki araç servislerinde kuyruklar oluşurken, oto tamircileri ise işlerinin pandemi sonrası yüzde yüzün üzerinde arttığını belirtti.

GÜNDEM 19.07.2021, 10:31 Editör: Ebru Bulut
banner48

BAYRAM ÖNCESİ TAMİRCİLERİN YÜZÜ GÜLDÜ

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte şehirlerarası yolculuklarda yoğunlaştı. 9 günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar, uzun yola çıkmadan önce araçlarının bakımlarını ve yağ kontrollerini yaptırmak için yetkili servislerin yolunu tuttu. Erenler ilçesinde bulunan Modern Sanayide oluşan yoğunluk, oto tamircileri ve yetkili servislerin yüzünü güldürdü. Oto tamircileri kısıtlamaların kalkmasıyla beraber işlerinin yüzde yüzün üzerinde arttığını belirtirken vatandaşları da son güne kalmamaları konusunda uyardı.

“İŞLERİMİZ YÜZDE YÜZÜN ÜZERİNDE ARTTI”

İnsanların son güne kalmaları nedeniyle yoğunluğun oluştuğunu söyleyen oto tamircisi Ömer Gövdeli, “Yaklaşık 2 senedir pandemi nedeniyle sanayide bir durgunluk vardı. İnsanlar daha yeni dışarı çıkmaya başladı. İşlerimiz pandemi dönemine göre bakarsak yüzde yüzün üstünde arttı. Bizde esnaf olarak bayram öncesi yetişmeye çalışıyoruz. İşlerimiz güzel, esnafta şuan elinden geleni yapıyor. Bayram öncesi, bayram sonrası bütün her şey belli olur. Yoğunluğun sebebi insanların işlerini son güne bırakması. Bizim insanımız son günlerde işlerini çözmeyi sevdiği için bayram öncesi oldukça yoğunuz. Bayram tatili için uzun yola çıkacak araç sahiplerinin ilk önce araçlarını sanayiye getirmeleri gerekir. Periyodik bakımlarını, yağını, suyunu kontrol ettirmeleri gerekiyor. Son güne kalmamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

‘BAZI KUSURLAR GÖZDEN KAÇABİLİYOR’

Araç sahiplerinin bayram öncesi kontroller için sanayiye akın ettiğini dile getiren bir başka oto tamircisi Mesut Yılmaz, “Pandemi döneminden sonra biraz yoğunluk vardı. İnsanlar dışarı çıkamadığı için araçlarının bakımlarını bekletiyordu. Yeni normalleşmeyle beraber bizim işlerimizde yoğunluk başladı. İnsanlarda bayram nedeniyle uzun yola çıkacaklar. Bu sebeple araç sahipleri son kontroller için şuan sanayiye akın ediyor. Pandemi dönemine göre yüzde yüzün üzerinde yoğunluk var. İnsanlar araçlarını sanayi için son güne bıraktıklarında bir yoğunluk oluşuyor. Yoğunluktan dolayı da bazı şeyler ustanın gözünden kaçabiliyor. Tavsiyem yoğunluk olmadan, geniş zamanda araçlarını bırakarak gerekli tüm bakımlarını yaptırsınlar. Yoğunluk olduğu zaman bazı kusurlar ister istemez gözden kaçıyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)