banner2

banner1

banner22

Ormanlık alana petrol atığı attılar

Adapazarı Taşkısığı mevkiindeki ormanlık alanda sokak hayvanlarını beslemeye giden hayvanseverler büyük şoka uğradı. Ormanlık alana 9 tank dolusu petrol atığının atıldığını ve alana petrollerin sızdığını gören hayvanseverler yetkililere seslendi.

GÜNDEM 07.03.2021, 13:54 Editör: Ebru Bulut
banner48

MANZARA KARŞISINDA ŞOK OLDULAR

Saat 11:00 sıralarında sokak hayvanlarını beslemek için ormanlık alana giden hayvanseverler gördükleri manzarayla şok oldular. 9 tank dolusu kimyasal ve petrol atıklarını ormanlık alana atıldığını gördüler. Varillerin çoğu etrafa dökülürken, sokak hayvanları da petrolle kaplandığını fark ettiler. Yer altı sularının da olduğu bölgede bir tek kıvılcım ile büyük bir yangının ve felaketin yaşanacağını belirten hayvanseverler, yetkililere seslendi.

9 TANK PETROL ORMANLIK ALANA ATILDI

Bölgeye sokak hayvanlarını beslemeye giden hayvansever karşılaştığı manzarayı cep telefonu kamerası ile anbean kayda aldı. Tankların büyük tehlike oluşturduğunu belirterek yetkililere seslenen hayvansever; “Orman çocuklarımızı rutin olarak beslemek için ormanlık alana geldik. Rutin beslemelerimizi yapıyoruz, bu canlıların ayakları kimyasala bulanmış durumda. Buraya 1 tonluk civarında 9 tane tank dolusu petrol atığı atılmış, içleri dolu. Şuan yeraltı sularına karışmakta. Alt kısımda dere var petroller dereye doğru gidiyor ve burası tek bir kıvılcıma bakıyor” dedi.

"CANLI HAYATI TEHLİKEDE”

Hayvansever son olarak şu sözlere yer verdi; “En ufak bir kıvılcımda burası mümkün değil söndürülemez. Üst kısmı yeni yetişen çam ormanlarıyla kaplı. Burada canlı hayatı tehlikede. Yetkililere sesleniyoruz, ağzına kadar petrolle dolu. Buraya atıp gitmişler, lütfen derhal buranın temizlenmesi ve gereken tedbirlerin alınması yetkililerden rica ediyoruz”

Yorumlar (0)