banner22

Orman Bölge’de yılın ilk toplantısı

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, 2022 yılının ilk toplantısını Bölge Müdürü Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda ağırlıklı olarak mali konular ele alındı.

GÜNDEM 04.01.2022, 14:49 Editör: Ebru Bulut
Orman Bölge’de yılın ilk toplantısı
banner48

YOL HARİTASI ÇİZİLDİ

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Bölge Müdürü Ziya Polat, Bölge Müdür Yardımcıları Yakup Eraslan, Mehmet Demirbağ, Hasan Er, Mali İşler Şube Müdürü Yılmaz Yaman, İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Saymanları, özel bütçe ve işletme müdürlüğü mutemetleri katıldı.  Toplantıda mali konular masaya yatırılarak, 2022 yılı için yol haritası belirlendi.

HARCAMA UYARISI

Toplantıda konuşan Bölge Müdürü Ziya Polat, 2022 yılı alacakların yakından ve süresinde takip edilmesine dikkat edilerek, ödemelerin zamanında yapılması, mevzuatta yapılan değişikliklerin günlük olarak takip edilmesi, 4734 sayılı ihale kanunu kapsamında yapılacak ihaleli işlerin hızlı bir şekilde tamamlanması, ön mali kontrol birimlerinin işlevlik kazandırılması,  harcamaların bütçe ve ödenekler dahilinde yapılması, doğrudan temin alımlarında ödenek ve yetki aşımı yapılmaması konusunda talimatlarda bulundu.

banner84

“HAYIRLI OLSUN”

Ziya Polat, toplantıda alınan kararların ve verilen genel talimatların takip edilerek zamanında yerinde getirilmesi, işletme müdürlükleri arasında uyumun sağlanmasını istedi. Polat, özellikle 4734 sayılı ihale kanunu, doğrudan temin, ön mali kontrol işlerinde merkezi harcama belgeleri yönetmeliğinde, ödeme evrakları tanziminin usulüne uygun yapılmasının büyük önem arz ettiğini belirterek, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti. Toplantı; katılımcıların karşılıklı soru-cevap, bilgi ve görüş alışverişinde bulunularak sona erdi.

Yorumlar (0)