banner2

banner1

banner22

Orhan Vatansever adliyede

Erkek kardeşi Mustafa Aslan (21) tarafından öldürülen Melek Aslan (24) cinayetinin azmettirici olduğu iddiasıyla Sakarya'da yakalanan Orhan Vatansever, adliyeye sevk edildi

GÜNDEM 25.10.2020, 17:57 Editör: Ebru Bulut
Orhan Vatansever adliyede
banner48

NE OLMUŞTU?

21 Ekim’de Adıyaman’dan Diyarbakır’a gelerek 24 yaşındaki ablası Melek Aslan’ı 4 kurşunla öldüren ve daha sonra yakalanan 21 yaşındaki Mustafa Aslan’ı ablasını öldürmesi için azmettiren kişinin Melek Aslan’ın eski sevgilisi olan Orhan Vatansever (35) olduğu ortaya çıktı. Daha önce de 2 kez sevgilisi Melek Aslan’ı darp eden ve bu sebeple hakkında işlem başlatılarak uzaklaştırma kararı alınan Orhan Vatansever’in, ayrıldığı sevgilisi Melek Aslan’ın uygunsuz fotoğraflarını ailesine gönderdiği ve kardeşi Mustafa’yı ablasını öldürmesi için azmettirdiği ortaya çıktı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan karar doğrultusunda Serdivan İlçesinde yaşadığı ikamette gözaltına alınan Orhan Vatansever, emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul’a götürüldü. Burada Diyarbakır’dan gelen polis ekiplerine teslim edilen Orhan Vatansever, uçakla Diyarbakır’a gönderildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından uçakla Diyarbakır’a gönderilen Orhan Vatansever Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki Cinayet Büro Amirliği ekiplerince dün sorguya alındı. Emniyetteki sorgusu bugün tamamlan Vatansever, adliyeye sevk edildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında çelik yelekle adliyeye getirilen Vatansever'in savcılık sorgusu sürüyor.

Yorumlar (0)