banner2

banner1

banner22

Organizatörler mart ayını bekliyor

Bir yıldır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Sakarya’da organizasyon sektörünü de etkiledi. Pandemi nedeniyle zor günler yaşadığını söyleyen organizatörler mart ayında uygulanacak normalleşme adımını bekliyor.

GÜNDEM 26.02.2021, 09:38 Editör: Aysima Kortak
Organizatörler mart ayını bekliyor
banner48

Haber // Serenay YAŞAR - Buse TANELİ

Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle geçtiğimiz aralık ayında Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, nikahlar ve nikah merasimi şeklindeki düğünlerin de gelin ve damadın yakınları dahil en fazla 30 kişinin katılabileceğini açıklamıştı. Durum böyle olunca organizasyonlar da sadeleşmeye gidilmesi organizasyon sektörünü de fazlasıyla etkiledi. Cumhurbaşkanın açıkladığı kademe kademe geçilecek normalleşme organize firmalarını da heyecanlandırdı.

MART AYINDAN UMUTLUYUZ 

Masal Tadı Tasarım Organizasyon’un sahibi Sevil Başaran Yıldız, “Pandemi döneminden en çok etkilenen sektörüz. Düğünlerin kısıtlanması, kişi sayıların azalması çoğu zaman gelinlerin zevklerine uymuyor çünkü daha sade ve kısa düğünleri gelinler pek istemiyor bu durum bizi çok etkiledi ama mart ayından umutluyuz. Şu anda düğünler aileler arasında yapılıyor bu durum fiyatlarımızı yarı yarıya düşürmemize neden oldu ama pandemi bitince eski fiyatlara döneceğiz.  Normalde dükkanda üç kişi çalışıyorduk ama pandemi nedeniyle azaltmaya gittik şimdilik sadece bir kişi çalışıyor. Devletten yardıma başvurduk ama bir türlü çıkmadı mart ayı ile daha güzel şeyler bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)