banner2

banner1

banner22

Operasyonun ayrıntıları belli oldu

Sakarya Cumhuriyet Basşavcılığı talimatıyla gerçekleştirilen rüşvet ve dolandırıcılık operasyonunun detaylarına Haberlisin.com ulaştı. 6 kişinin gözaltında tutulduğu operasyonda 28 kişi hakkında tahkikat yürütüldüğü ve sayının çoğalabileceği öğrenildi…

GÜNDEM 01.06.2021, 12:12 Editör: Aysima Kortak
Operasyonun ayrıntıları belli oldu
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

SAYI ARTABİLİR!

Sakarya’da sabah saatlerinde gerçekleştirilen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve koordine edilen rüşvet ve dolandırıcılık operasyonunun detaylarına Haberlisin.com ulaştı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla hem icra müdürlüğü içerisinde hem de dışarıda gerçekleştirilen teknik, istihbari ve fiziki takipler sonrasında sabah saatlerinde yapılan operasyonda aralarında icra müdürünün de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Toplamda 28 kişi hakkında yürütülen soruşturma kapsamında şahıslar ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘Kamu kurum ve kuruluşlarında dolandırıcılık’ suçlamalarıyla ifadeye alınırken sayının artabileceği öğrenildi.

MALIN DEĞERİNE GÖRE YÜZDELİK RÜŞVET!

Operasyonun ayrıntılarında ise şok eden gerçeklerle karşılaşıldı. Edinilen bilgilere göre; icra nedeniyle bilirkişilerin değer biçme işlemine verilen ‘kıymet takdiri’ için bir kapıcıya sahte kimlik ve belge çıkartıldığı ve bu kişinin beraberindekilerle birlikte bazı taşınmazlara yüksek değer biçtiği ya da bazı taşınmazlara olurunun çok daha altında değer belirlediği öğrenildi. Öte yandan icraya konu mal varlığı bulunanların aracılarla icra müdürüyle görüştüğü ve icralık malın değerine göre yüzde olarak nakit rüşvet istendiği iddia edildi.

SATIN ALMAK İSTEYEN ÖDEMEYİ YAPIYOR

Öte yandan icradan taşınmaz satın almak isteyenlerinde yine aracılarla düşük gösterilen değere göre belirlenen rüşveti satın alma öncesinde aracılarla ödemenin bir kısmını yaptığı ve daha sonra da kalan kısmı ödediği iddia edildi. Şahısların ifadeleri alınmaya devam ederken 28 kişinin ifadesinin ardından sayının artması bekleniyor.

GÖZALTINA ALINAN ŞAHISLARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLUYOR

Sakarya il Emniyet Müdürlüğü KOM Şube'nin yaptığı operasyonda gözaltına alınanların kimlikleri de belli olmaya başlandı. İ.K., G.K, S.Y. ve M.K. 

banner84
Yorumlar (0)