banner2

banner1

banner22

Önlemler arttırıldı

Geçtiğimiz günlerde Gar Meydanı ve Demokrasi Meydanı’nda arka arkaya yaşanan kavgalar sonrasında Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan önlemler kapsamında bölgede yapılan çalışmalarda çok sayıda yabancı uyruklu şahıs kontrol edildi.

GÜNDEM 12.06.2019, 12:43
Önlemler arttırıldı
banner48
R. KAAN OKTAR'IN ÖZEL HABERİ 

56 ŞAHIS KONTROL EDİLDİ

İlk olarak Demokrasi Meydanında yabancı uyruklu şahısların Türk vatandaşına saldırmasının ardından geçtiğimiz gün Gar Meydanı’nda bu kez Türk vatandaşlar aralarında sözlü sataşma olan yabancı uyruklu şahıslarla tartışmıştı. Yaşanan olayların sonrasında Sakarya Emniyet Müdürlüğü bölgede uygulama başlattı. Dün akşam saatlerinde Gar Meydanı, Demokrasi Meydanı ve çevresindeki sokaklarda yapılan çalışmalarda 56 yabancı uyruklu şahıs kontrol edildi.
 
İŞLEM BAŞLATILDI
Yapılan şok uygulamada 30’u Irak, 15’i Afganistan, 10’u Suriye ve 1’i Almanya vatandaşı toplam 56 kişi kontrol edilirken hakkında ‘yaralama’ suçundan aranması bulunan Irak uyruklu M.A. isimli şahıs gözaltına alındı. 1 Irak uyruklu şahsın vize ihlalinde bulunduğu, 5 Afganistan uyruklu şahsın düzensiz göçmen olduğu ve bu sebeple 6 kişi hakkında işlemlere başlandığı öğrenilirken Zonguldak ilinde kayıtlı olmasına rağmen Sakarya’da bulunan 1 Suriye uyruklu şahsa ise kayıtlı olduğu ile gitmesi yönünde tebligat yapıldı.
 
Yorumlar (0)