banner2

banner1

banner22

'Önlemler artmalı'

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Emniyet Müdürlüğü ve Belediyelerin Zabıta Ekiplerince başlatılan operasyonlar kapsamında seyyar satıcılara yönelik önlemlerin artırılmasını istedi.

GÜNDEM 25.06.2019, 15:51
'Önlemler artmalı'
banner48
‘ÇALIŞMALARDAN MEMNUNUZ’
Başkan Akdardağan “Merkezi ilçelerimiz olan Adapazarı, Erenler, Serdivan ve Arifiye’de üyelerimizin şikayetleri ve tespitlerimiz doğrultusunda son dönemde iyice artan bir seyyar satıcı sorunu yaşanıyor. Daha öncede eski bir sorun olan ama bir türlü kalıcı çözüm bulanamayan seyyar satıcıların ekonomik sıkıntı içinde olan esnafımıza büyük mağduriyet yaşattığını gündeme getirmiştik. Cami önlerinde ve merkezi noktalarda boy gösteren seyyar satıcılar ve dilenciler sorununa çözüm için yapılan girişimleri ilgiyle takip ediyoruz. Sakarya Emniyet Müdürlüğümüzün ve ilçelerin belediye zabıta müdürlüklerimizin ortaklığında seyyar satıcı ve dilencileri önlemeye yönelik yürütülen çalışmalardan memnuniyet duyuyoruz” dedi.
 
‘KALICI ÇÖZÜM GEREK’
Piyasada yaşanan ekonomik durgunluğun iyice arttığı bu dönemde seyyar sorununa daha kalıcı çözüm bulunmasını beklediklerini söyleyen Akdardağan, “Cami önlerinde zeytin, peynir, yağ, bakliyat, çerez, meyve, sebze, nalburiye malzemeleri gibi ne olduğu bilinmeyen şeyler satan satıcılar her zaman esnafımızın olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bakkal esnafı olarak bu görüntülerden yaşadığımız rahatsızlığımız da defalarca belediyelerimize ilettik. Yine seçim öncesi ve sonrasında belediye başkanlarımıza yaptığımız ziyaretlerde gündeme getirdiğimiz gibi bu isteklerimizin karşılanmasını bekliyoruz” diye konuştu.
 
‘TEŞEKKÜR EDİYORUZ’
Seyyar satıcılara geçit verilmemesini isteyen Başkan Akdardağan “Sakarya Emniyet Müdürlüğümüzün ve özellikle Zabıta Ekiplerimizin, bir süre önce başlattığı seyyarların önlenmesi konusundaki çalışmaları ve denetimlerini artırmasını istiyoruz. Bu yeni dönemde daha önce olduğu gibi yine şehrimizde seyyarlara geçit verilmesin. Esnaf ağırlıklı olan şehrimizde bu makul isteğimizin karşılık bulacağını ve gerekenin yapılacağını ümit ederken, bu vesileyle her zaman esnafın yanında olan emniyet güçlerimize ve hassasiyetleri nedeniyle zabıta ekiplerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Yorumlar (0)