banner2

banner1

banner22

Öncü yenilik

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), geliştirdiği teknolojik yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek akıllı telefona sahip tüm kurum çalışanlarına büyük kolaylık sağlayacak bir uygulama geliştirdi. SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Belik, uygulamaya ilişkin detayları paylaştı.

GÜNDEM 29.05.2018, 14:45
Öncü yenilik
banner48

IOS ve Android uyumlu

Kurum olarak vatandaşların SASKİ ile ilgili birçok hizmeti kolay ve hızlı bir şekilde alabilecekleri birçok yenilik hayata geçirdiklerini belirten Belik, “En son teknoloji neyse biz ondan yararlanmaya gayret ediyor, kurum bünyesinde kullanıyor, birçok yeniliğe imza atıyoruz. Vatandaşlarımızın yanı sıra kurum personellerimize yönelik olarak da çok sayıda teknolojik yeniliği hayata geçirdik. Son olarak ise akıllı telefon kullanan tüm personellerimizin işlerini büyük ölçüde kolaylaştıracak ve her geçen gün güncelleştirerek yenileyebileceğimiz bir uygulamayı devreye aldık. IOS ve Android işletim sistemli cihazlar için geliştirdiğimiz SASKİ Mobil İnsan Kaynakları Uygulaması şu anda Google Play üzerinden indirilebiliyor. Kısa bir süre sonra App Store üzerinden de indirilebilecek” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda bilgiye ulaşım

Belik, “Personellerimiz bu uygulama ile kimlik, kadro, öğrenim, yıllık izin ve aile bilgilerinin yer aldığı özlük bilgilerini, maaş bordrolarını, aylık devamsızlık kontrol sistemi bilgilerini, sosyal izin haklarını görebiliyorlar. Yapılacak güncellemenin ardından ise katıldıkları hizmet içi eğitim bilgilerine, zimmet bilgilerine ve kurumsal duyurulara ulaşım sağlayabilecekler. Ayrıca uygulama dâhilinde kurumsal öneri sistemi ve yılda bir kez tekrarlanacak çalışan memnuniyet anketi de bulunuyor. Böylece eksiklerimizi tespit etmemiz kolaylaşacak ve personellerimizden gelen önerileri takip edebileceğiz. Geliştirdiğimiz bu uygulamanın kamu kurumlarına ve diğer kurumlara önemli bir örnek teşkil edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)