banner2

banner1

banner22

"Ömrü doldu"

SAÜEAH yanına yapılan yeni binaya taşınmasının ardından eski binası atıl hale gelecek olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasının ne yapılacağı ile ilgili konuşan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, “Eski bir yapı ve artık ömrünü doldurdu. Üniversiteden rapor isteyeceğiz, o rapora göre karar verilecek” dedi.

GÜNDEM 22.10.2019, 15:08 Editör: Ebru Bulut
"Ömrü doldu"
banner8

RAPORA GÖRE KARAR VERİLECEK
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Merkez Kampüsü yanına yapılan yeni binasına taşınacak olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumevi Kadın Hastalıkları ve Çocuk Servisi Hastanesi’ne ait eski binayla ilgili olarak konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜEAH’a bağlı Semt Polikliniği olmasına kesin gözüyle bakılan hastane için, “Eski bir yapı ve artık ömrünü doldurdu. Hastane binasıyla ilgili olarak boşaltıldıktan sonra Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi yetkililerinden rapor isteyeceğiz. Bu rapora göre karar vereceğiz” dedi.
 
BAŞKASINA VERİLMEYECEK
Yapının çok eskidiğini yineleyen İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, rapor sonrası binanın başkasına verilmeyeceğinin altını çizerek, “Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Sakarya’nın ilk yapılan hastanesi 1945 yılında yapılan bir hastane. Hastanenin içerisinde hiç beton yok tamamen taşıyıcı tuğlalarla kendini ayakta tutan bir binadır. Eskidiği için şuan içerisine hiçbir şey yapılamıyor. Artık ömrünü yitirdi. Üniversiteden rapor isteyeceğiz. O raporlara göre deprem sonrası ne kadar dayanabilir, ne kadarı ayakta kalabilecek ona bakılacak. Hastane, yine Sağlık Bakanlığı bünyesinde kalacak raporlara göre ne yapılacağına karar verilecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı