banner2

banner1

banner22

Olaylar durmuyor

Metro Hizmetlerine yüzde 4 oranında zam yapılmasının ardından sokakların savaş alanına döndüğü Şili’ye Dünya Karete Şampiyonası için giden Türk Milli Takımı, otelde mahsur kaldı. Dehşeti yaşayan sporcuların güvenliği için Büyükelçilik tarafından da çalışma başlatıldı.

GÜNDEM 20.10.2019, 13:46 05.11.2019, 14:02 Editör: Ebru Bulut
banner8

OTEL KAPATILDI
Ülke genelindeki Metro Hizmetleri başta olmak üzere ulaşıma yapılan yüzde 4’lük zam nedeniyle öncelikle Başkent Santiago’da başlayan eylemler nedeniyle Şili genelinde Olağanüstü hal ilan edilirken eylemciler çok sayıda kamu binasını ateşe verdi. Dünya Karate Şampiyonası nedeniyle Şili’de bulunan Türk Milli Takımı ise, bulundukları otelde mahsur kaldı. Aralarında Sakaryalı Kareteciler Ömer Faruk Ateş ve İrem Durmaz ile Sakaryalı Milli Takım Antrenörleri Nurkan Kayacık ve Mustafa Solmaz’ın da bulunduğu Milli Takım’ın bulunduğu otelin girişi güvenlik gerekçesiyle tamamen kapatıldı.
 
“KORKULACAK BİR ŞEY YOK”
Öte yandan Dünya Karate Hakemi Uğur Kobaş ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde görevli Spor Psikoloğu Prof. Dr Hakan Kolayiş’inde bulunduğu Şili’nin Başkenti Santiago’da olaylar bir türlü son bulmazken, ordunun müdahalesi sonrası bazı bölgelerde olayların güçlükle yatıştırıldığı ancak hala sokaklarda olayların devam ettiği öğrenildi. Haberlisin.com’un ulaştığı Uğur Kobaş, “Olaylar nedeniyle 1 gün boyunca hem hakemler hem de Türk Milli Takımı dışarıya çıkamadı. Türk Milli Takımının bulunduğu otel olayların olduğu caddede olduğu için büyük korku yaşadı. OHAL ilan edilmesiyle olaylar biraz duruldu, Milli Takım oyuncuları da şuan Hakemlerin bulunduğu otele getiriyorlar. Dehşet anları geçti, şuan için korkulacak bir şey yok” dedi.
 
KİMLER VAR?
Dünya Karate Şampiyonası için Şili’de olan Türk Milli Takımı listesi ise şu şekilde:
 
ÜMİTLER
Damla Su Türemen
Müşerref Özdemir
Ilgın Işık Yılmaz
Sudenur Aksoy
Furkan Kaynar
Abdülsamet Köse
Enes Fatih Kurt
Ömer Faruk Yürür
İsmail Çiçek
Kadir Furkan Genç
 
GENÇLER
Ayşe Yılmaz
Nursu Çevik
Beyza Atalay
Gülbahar Gözütok
Fatoş Hansu
Enes Özdemir
Mehmet Yusuf Boy
Ekrem Altuner Yılmaz
Emir Buğra Gencan
Hasan Arslan
Uğur Burak Özgündüz
 
21 YAŞ ALTI
Keyda Nur Çolak
Rabia Elik
Gülsen Demirtürk
İrem Durmaz
Fatma Rana Yıldırım
Rabia Şentürk
Kutluhan Duran
Ömer Faruk Ateş
Ömer Abdurrahim Özer
Ali Eşsiz
Samed Gök
Bekir Kavak
 
Genç Bayanlar Takım: Damla Su Türemen, Şule Azra Akbulut, Zehra Kaya
Genç Erkekler Takım: Burak Arslan, Emin Aksoy, Sabri Doğan Başer

Yorumlar (0)
10°
sisli
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı