banner2

banner1

banner22

Öksüz'ün Gizemli Kart Okuyucusu

Tamer Karslıoğlu "FETÖ'cülerde ele geçirilen hafıza kartlarının şifreleri 1 dolarların seri numaraları olabilir. Öksüz'e ait USB ve itirafçıların bilgileri birlikte değerlendirilsin." dedi.

GÜNDEM 21.08.2017, 07:45
Öksüz'ün Gizemli Kart Okuyucusu
banner48

Sözcü Gazetesi'nden Can Özçelik'in haberine göre;

Ancak Eski Genelkurmay ElektronikSistemler Komutanlığı'nda (GES) kısım amiriliği yapan kriptoloji uzmanı TamerKarslıoğlu, Adil Öksüz ile ilgili soruşturma kapsamında Flash Bellek görünümlühafıza kartı okuyucusunun sadece ele geçirilen kişide bulunan hafıza kartlarınıçalıştırıyor olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

Polise teslim olan FETÖ üyesi“Salih” kod adlı bir öğretmen de 2015 yılından sonra örgütün “Süper İlcilik”adıyla yeni bir düzenlemeye gittiğini ve il ve ilçelerin bazılarınınbirleştirilerek belirli kişilere bağlandığını anlattı. FETÖ'nün “Süperilcilere” 3 katmanlı özel şifrelemeli hafıza kartı okuyucusu şeklindetasarlanan USB (Flash Bellek) dağıttığını anlatan itirafçı, örgütün tümçalışmalarını bu USB'ler üzerinden yaptığını aktardı.

İtirafçı FETÖ üyesi, dağıtılanUSB'lerin (Flash bellek) 3 katmanlı şifreleme yöntemiyle korunduğunu vebilgisayara takıldığında boş gözüktüğünü belirterek, birkaç işlemden sonraşifre girilerek içeriğe ulaşılabileceğini anlattı. İtirafçı şu bilgileri verdi:“Bu USB'ler en az 32 GB'lık kart okuyucu şeklindedir. Bilgisayara takınca boşgözükür. USB'ler bilgisayarda çalıştırı seçilerek başlatılıp, karanlık ekrangeldiğinde PSWRD veya SFR yazarak enter tuşuna basılır. Yeni çıkan ekrandaCTRL+ALT+Y tuşlarına aynı anda basılır hemen arkasından CRTL+Y tuşuna tekrarbasılır, böylelikle USB görünür hale gelir. USB'ye sağ tıklanarak çalıştıryapıldıktan sonra yeni bir ekran gelir. Oynat tuşu şeklinde bir tuş görünür otuşa basılınca Windows ekranı gibi bir ekran gelir. Sonra TrueCrytp şifrelemeprogramıyla kullanıcı şifresi girilerek USB açılır ancak herkesin şifresifarklıdır.”

Adil Öksüz’den ele geçirilen USB kripto cihazı olabilir

GES kısım amiriyken FETÖkumpasına uğrayan TSK'nın elektronik ve bilişim konusunda sayılı subaylarından,kriptoloji uzmanı Yarbay Tamer Karslıoğlu hafıza kartı okuyucusu görünümlü buFlash Belleklerle ilgili ilginç bir tespitte bulundu. Adil Öksüz'de ele geçenkart okuyucusu ile itirafçının verdiği bilgilerin birlikte değerlendirilmesigerektiğine dikkati çeken Karslıoğlu, “Bunu örgütün kullandığı bir kriptolamacihazı olma ihtimalini ciddi derecede inceleme değer buluyorum” dedi.

Tamer Karslıoğlu: FETÖ'cülerdeele geçirilen hafıza kartlarının şifreleri 1 Dolarların seri numaralarındasaklı olma ihtimali de düşünülmelidir.

Tamer Karslıoğlu: “FETÖ'cülerdeele geçirilen hafıza kartlarının şifreleri 1 Dolarların seri numaralarındasaklı olma ihtimali de düşünülmelidir.” Dedi

Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)