banner2

banner1

banner22

Okan Çalışkan hayatını kaybetti

Serdivan ilçesinde yaşayan 2 çocuk babası Okan Çalışkan geçirdiği rahatsızlık sonucu yoğun bakıma alındı. Çalışkan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

GÜNDEM 17.01.2020, 12:35 Editör: Ebru Bulut
Okan Çalışkan hayatını kaybetti
banner48

Edinilen bilgilere göre, 2 çocuk babası Okan Çalışkan beyin anevrizması geçirdi. Açık beyin ameliyatı olan Çalışkan ameliyattan sonra yoğun bakımda tedavi altına alındı. 49 yaşındaki Okan Çalışkan dün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Çalışkan’ın cenazesi bugün Cuma namazına müteakip Serdivan İstiklal Mahallesi Muradiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Serdivan 32 Evler Mahalle Mezarlığı’na defnedilecek.

Beyin anevrizması nedir?

Anevrizma, genel anlamda vücuttaki atardamarlarda ve aort damarlarında oluşan çıkıntı ve baloncuklardır. Beyin anevrizması beyindeki kan damarlarında çıkıntı ya da balonlaşma olmasıdır. Beyin anevrizmaları atardamar duvarında incelme nedeniyle oluşurlar. Beyin MR ya da tomografisine bakıldığında bu çıkıntı ya da balonlaşmalar genellikle dalında asılı meyve görüntüsü verirler. Beyin anevrizması olan her 10 kişiden birinde de baloncuğun patlaması sonucu, beyin kanaması gelişir. Çok şiddetli baş ağrısı, çift görme ve göz kapağı düşüklüğü beyin kanaması belirtileridir.

Yorumlar (0)