banner2

banner1

banner22

Öğrenciler Filistin için toplandı

Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerden oluşan Filistinli Öğrenciler Topluluğu, üniversitenin giriş kapısının önünde bir araya gelerek Kudüs’te yaşanan olaylara tepki göstererek, “Mescid-i Aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadele devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

GÜNDEM 12.05.2021, 19:22 Editör: Aysima Kortak
banner48

Sakarya Üniversitesi bünyesinde kurulan Filistinli Öğrenciler Topluluğu, üniversitenin giriş kapısında bir araya geldi. 17.30 sıralarında bir araya gelen topluluk, Kudüs’e destek vermek için açıklamada bulundu. İsrail’in Filistin’e saldırılarına karşı direnen Filistin halkının yanında olduklarını belirten topluluk, “Mescid-i Aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadele devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Öte yandan Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan da açıklama sırasında topluluğun yanında bulundu.

KUDÜS, İSRAİL’İN KİRLİ AYAKLARI ALTINDA EZİLİYOR

Filistin’in saldırı altında olduğunu belirten Filistinli Öğrenci Topluluğu Başkanı Ahmed Abusafia, “Kudüs, terör devleti İsrail’in kirli ayakları altında eziliyor. Mescid-i Aksa, terörist canilerin zulmüne şahitlik ediyor. İkiyüzlü dünyaya inat Filistin halkı direnmeye devam ediyor. Filistin halkı, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, korkak düşmanın üzerine yürüyor. Kudüs’ü ele geçirmek için senelerdir Filistin halkına her türlü zulüm yaşatan işgalci İsrail’in bu seferki rotası Şeyh Cerrah Mahallesi olmuş, vahşice saldırmaktan geri kalmamıştır. Aileleri evinden etmek, evlerini gasp etmek için zor kullanmaktadır. Son günlerde Kudüs’ün doğusunu işgal ettikleri günü kutlamak için Kudüs’te ve özellikle Mescid-i Aksa’da kutlamalar düzenleyen ve kutlamalarını adeta Filistin halkını kışkırtarak sürdüren, işgalciler Mescid-i Aksa’da namazlarını eda eden ramazan ayında ibadetlerini yapan Müslümanlara Ses ve gaz bombaları ile saldırmıştır” dedi.

ZULÜM DEĞİL ADALET HAKİM OLACAK

Saldırıların Filistin halkını korkutmadığını söyleyen Ahmed Abusafia, “Bizim için Filistin, özgür bir devlettir. Kudüs Filistin’in başkentidir. Bu ideal uğrunda kanımızla canımızla mücadele etmeye devam edeceğiz. Mescid-i Aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadele devam edeceğiz. Mescid-i Aksa, barış dini İslam’ın ve Müslümanların mabedidir. Mescid-i Aksa barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Kudüs Filistin’dir. Kudüs İslam şehridir. İnanıyor ve iman ediyoruz ki; Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azad olacak. Zulüm değil adalet hakim olacaktır” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)