banner2

banner1

banner22

'Öğrenci Severse Okur'

Adabilim Okulları tarafından düzenlenen Yedincioğul kitap fuarının 2. Yazar konuğu çocuk ve genç kitaplarının önemli kalemlerinden yazar Yusuf Asal oldu.

GÜNDEM 19.05.2018, 21:18
'Öğrenci Severse Okur'
banner48

Okulun konferans salonunda ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile iki ayrı söyleşi gerçekleştiren Yusuf Asal öğrencilerin neden ağırlıklı olarak mizahi yönü daha fazla olan kitaplar yazdığı sorusuna “Benim kitap yazmaktaki öncelikli hedefim çocuklara kitap okumayı sevdirmek. Mizahi bir üslubu eğlendirirken de bir şeyler öğretmek maksadıyla tercih ediyorum. Çünkü öğrenci severse okur, okursa öğrenir. Böylece ilerleyen yaşlarda fikri ve felsefi kitaplara da ilgi duymaya ve vakit ayırmaya başlar” dedi. Söyleşi sonunda kitaplarını imzalayan Yazar Yusuf Asal öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Adabilim Okulları Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Şahin “Türkiye’nin birçok yerinde fuar olduğu bir dönemde vakit ayırarak öğrencilerimizle beraber olan yazarımıza onlar adına teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde fuar kapsamında farklı yazarları öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)