banner2

banner1

banner22

O uygulama 1 Nisan'da 81 ilde başlıyor

‘Türk Polisi ve Diğer Kolluk Kuvvetlerinin Seyahat Belgesi Sahteciliği Tespiti ve Risk Analizi Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Açılış Konferansı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin yeni bir yazılım geliştirdiğini, 'Size güzel bir haber vereyim' diyerek duyurdu.

GÜNDEM 23.03.2021, 13:43 Editör: Ebru Bulut
O uygulama 1 Nisan'da 81 ilde başlıyor
banner48

1 NİSAN'DA 81 İLDE BAŞLIYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Türk Polisi ve Diğer Kolluk Kuvvetlerinin Seyahat Belgesi Sahteciliği Tespiti ve Risk Analizi Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Açılış Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Soylu, 'Size güzel bir haber daha vereyim' diyerek yerli ve milli yazılımı duyurdu. Soylu, Mart ayında Göç Genel Müdürlüğü'nde kullanılmaya başlanan uygulamayı ay sonuna kadar 81 ilde aktif hale getireceklerini açıkladı.

“ARTIK BAŞKA BİR ÜLKENİN PROGRAMINA İHTİYACIMIZ YOK”

Bakan Soylu, “Size güzel bir haber daha vereyim. Türkiye gelişiyor güzel haberler bitmez. Biyometrik verileri sayısallaştıran 6 ülke 6 program vardı, biz 7'nci ülke olduk. Bu göçmenler, iltica, mülteci hepsi için geçerli. Bunun yerli ve milli programını yaptık. Yurt dışına verdiğimiz 10 milyon dolarların dışında bize katkısı, bilgilerimizin sayısallaştırılarak kullanılmasıdır. Mart ayı içinde buna Göç Genel Müdürlüğü ile başladık, başarı ile devam ediyor. 81 ilde bu ay tamamlayacağız. 1 Nisan'da yerli ve milli programımızı kullanacağız. Bize karşı bunu asimetrik olarak kullanıyorlardı. Zaman itibarıyla da, nakit ve kaynak itibarıyla da faydası olacak. Artık başka bir ülkenin programına ihtiyacımız yok” dedi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AÇIKLAMASI

İstanbul Sözleşmesi’ne de değinen Bakan Soylu; “İstanbul sözleşmesi üzerinden haksız bir ithamla karşı karşıya kaldık. Biz egemen bir devletiz. İstediğimiz uluslararası sözleşmenin altına imza atarız, istediğimizden çıkarız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)