banner2

banner1

banner22

O sözlere sessiz kalmadılar

İYİ Parti Sakarya İl ve İlçe teşkilatları katıldığı bir televizyon programında “İYİ Parti FETÖ’nün kurduğu bir partidir” iddiasında bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında  suç duyurusunda bulundu.

GÜNDEM 02.09.2021, 10:03 Editör: Nisa Çoban
O sözlere sessiz kalmadılar
banner48

TEŞKİLAT OLARAK GİTTİLER                        

İYİ Parti Sakarya İl Teşkilatı,  Sakarya  Cumhuriyet Savcılığı’na giderek AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu. İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, savcılık önünde yaptığı açıklamada, “İYİ Parti Sakarya teşkilatı olarak, bizi hain terör örgütü FETÖ’nün kurdurduğunu iddia eden, yüzbinlerce vatanseveri terörist olmakla itham eden Cahit Özkan hakkında suç duyurumuzu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na ilettik. Vicdan sahibi savcıların gereğini yapacağına inanıyoruz” dedi.  İYİ Parti İlçe teşkilatları da ulundukları ilçelerinin savcılıklarına suç duyurusu dilekçesini teslim etti.

DİKBAYIR DAVA AÇTI

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, iddiaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına giderek Cahit Özkan hakkında 250 bin TL’lik tazminat davası açtı. Dikbayır, “Saraya parende atmak için; Aziz milletimizin talebiyle kurulan ve teveccühüyle bugüne gelen partimize ve emektârlarına dil uzatanlarla mücadelemize hukuk zemininde devam edeceğiz. Senden aldığım 250 bin lira tazminatı ihtiyacı olan öğrencilerimize bağışlayacağım” diye belirtti.  

NE SÖYLEMİŞTİ?

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı televizyon programında “İYİ Parti malum olduğu üzere kasetlerle, kongrelerle MHP’yi dizayn etmeyi başaramayan FETÖ’nün kurduğu bir partidir…İYİ Parti’nin kendi kurucuları arasında yer alan Ümit Özdağ da İYİ Parti’nin FETÖ ilişkisini ifade etti. Genel Başkanları da belge ve bilgilerle FETÖ ile ilişkisi açığa çıkan İstanbul İl Başkanına sahip çıktı” ifadelerini kullanmıştı. 

Yorumlar (0)