banner2

banner1

banner22

Normal servise alındı

Fosfor Metabolizma Bozukluğu hastalığıyla mücadele eden minik Yusuf’un yaşam savaşı devam ediyor. Makinelere bağlı olarak nefes alabilen Yusuf tedavi gördüğü hastanede yoğun bakım servisinden çıkartılarak normal servise alındı.

GÜNDEM 12.02.2020, 15:48 Editör: Aysima Kortak
Normal servise alındı
banner48

Haber // Aysima Kortak - Bartu İnce

NE OLMUŞTU?

Adapazarı ilçesine bağlı Şeker Mahallede yaşayan Bozkurt ailesinin en küçük çocukları olan 1 yaşındaki Yusuf Bozkurt, doğduktan hemen sonra konulan Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi ile yoğun bakıma alınmış ve tedaviye başlanmıştı. Daha öncede 1 çocuğunu kaybeden aile, Yusuf’u kaybetmemek için yardım kampanyası başlatılmasını istedi. Önce Adapazarı Kaymakamlığına daha sonra ise Sakarya Valiliğine giden aile için başlatılan ilk kampanya kısa sürede sonuçlandı ve alınan ilk ilaçla Yusuf Bebek 7 ay sonra yoğun bakım ünitesinden çıkartıldı. Hastalığı devam eden Yusuf Bebek için başlatılan ikinci kampanya da kısa sürede tamamlandı ve ilaç yeniden sipariş edildi. Tamamlanan ikinci kampanya sonrası ilacı sipariş edilen Minik Yusuf, nefes alma problemi ile Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Burada ilaç tedavisine başlayan Yusuf, makinelere bağlı olarak nefes almaya devam ediyor.

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKARTILDI

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yoğun bakım servisinde bir süredir makinelere bağlı kalarak nefes alıp verebilen Minik Yusuf, Hastane personelleri tarafından sürekli gözetim altında tutuluyor. Minik Yusuf’un ciğerlerinin durumunun hala kötü olduğu öğrenilirken yapılan tetkikler sonucu yoğun bakım servisinden çıkartılıp normal servise alındığı öğrenildi.

Yorumlar (0)