banner2

banner1

banner22

Nihat Ergün Haberlisin’e konuştu

AK Parti’den istifa edip Ali Babacan’ın Deva Partisi’nde Teşkilat İşleri Başkanı olan Nihat Ergün, haberlisin.com’a konuştu. Ergün, Sakarya’dan çok sayıda başvuru aldıklarını ve Haziran ayı içerisinde görevlendirme yapacaklarını söyledi.

GÜNDEM 26.05.2020, 15:59 Editör: Ebru Bulut
Nihat Ergün Haberlisin’e konuştu
banner48

Demokrasi ve Atılım Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, partisinin Sakarya yapılanmasıyla ilgili Haberlisin.com’a açıklamalarda bulundu. Eski Bakan Nihat Ergün, Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Bolu illeri için oluşturdukları komisyonun başkanlığını Dr. Candan Karlıtekin’i görevlendirdiklerini ve çalışmaların hızla devam ettiğini açıkladı. Ergün her şehirde il yönetiminin oluşması için 3 kişiye görev verileceğini söyledi.

ÇOK SAYIDA BAŞVURU ALDIK

Nihat Ergün editörümüzün Sakarya’da kimlere görev verileceği yönünde ki sorusuna “Sakarya çok sayıda başvuru geldi. Bazılarıyla online görüşmeler yapıldı. Şartlar uygun olmadığı için yüz yüze görüşmeler yaptıklarımız var, yapamadıklarımız var. Candan beyin başkanlığında ki komisyon isimleri belirleyecek. Yüz yüze görüşmeler yapılacak. Ardından 3 kişiye Sakarya il Yönetimini oluşturması için görev vereceğiz. İl ve ilçelerde üç kişi kurucuları oluşturmak için görev yapacak” dedi. Ergün, görevi kime verecekleriyle ilgili ısrarcı sorumuza, “Şimdilik isim vermeyeyim. Yönlendirme yapmış olurum” dedi.

ŞEHRİ KUCAKLAYACAK YÖNETİMLER…

Deva Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün 81 il 930 ilçede görevlendirme yapabilecek durumda olduklarına vurgu yaparak “Biz ince eleyip sık dokuyoruz. Şehirlerin etnik, kültürel yapısını göz önünde bulundurarak teşkilatlarımızı oluşturacağız. Teşkilatlarda görev alacak isimlerin yarısı geçmişte siyaset yapmış isimlerden oluşabilir ancak en az yarısı aktif siyasette bulunmamış yeni yüzlerden oluşacak. Teşkilatlarda görev vereceğimiz arkadaşlarımızı seçerken, şehirlerin yapısına çok dikkat edeceğiz. Şehri kucaklayan, şehri tam olarak yönetim kadrolarımız olacak.” dedi.

Yorumlar (0)