banner2

banner1

banner22

Ne zaman göreve başlayacak?

Sakarya’nın yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım Haberlisin editörüne açıklamalarda bulundu. Karapürçek’te görev yaptığını, Sakarya’yı bildiğini ve iyi dostlarının olduğunu söyledi. Vali Kaldırım makamda oturmayı sevmediğini, sürekli sahada olacağını söyledi.

GÜNDEM 10.06.2020, 16:54 Editör: Ebru Bulut
Ne zaman göreve başlayacak?
banner48

“SAKARYA’YI BİLİYORUM”

Valiler Kararnamesi ile Sakarya Valiliğine atanan Çetin Oktay Kaldırım, Haberlisin editörüne açıklamalarda bulundu. Vali Kaldırım, Karapürçek’te vekil kaymakamlık yaptığını şehri bildiğini, Sakarya’da dostlarının olduğunu söyledi. Sanayi, turizm, tarım kentinde göreve başlayacağını aktaran Vali Kaldırım; “Şehrin dinamikleri ile kısa sürede uyum sağlayıp güzel projelere imza atmak istiyorum. Tarihiyle, doğal güzellikleriyle öne çıkan Elazığ’da yakaladığımız uyumu Sakarya’da da yakalayacağımıza inanıyorum. İnşallah güzel işlere imza atacağız.” dedi.

“SAHADA OLMAYI SEVİYORUM”

Editörümüzün “Sürekli sahada, vatandaşlarla iç içe görüntülerinizi görüyoruz. Tırpan sallarken veya projeleri takip ederken paylaşımlarınız var. Sakarya’da nasıl bir yol izleyeceksiniz?” sorusuna Vali Kaldırım; “Ben makamda oturmayı sevmem. Sanayicimizle, yatırımcımızla, çiftçimizle kol kola olmayı, yeni projeler geliştirmeyi seviyorum. Olayları yerinde incelemek, milletle kucaklaşmak yapacağımız işlerin daha başarılı olmasına ön ayak oluyor. Sakarya’da da yaylaları, denizi, gölü kısaca doğa harikası bir bölge. Sanayisi hızla gelişiyor. Verimli toprakları var. Şehirle uyum içerisinde güzel işler yapacağımızı düşünüyorum.” dedi

GÖREVE NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Vali Çetin Oktay Kaldırım kararnamenin henüz yeni olduğunu ve devir-teslimin ne zaman yapılacağının belli olmadığını belirterek; “Pandemi dönemindeyiz. Başladığımız, takip ettiğimiz işlerimiz var burada. Büyüklerimiz ne zaman devir-teslim yapacaksınız derse o zaman göreve başlarız. Şu anda Sakarya’ya ne zaman geleceğimiz belli değil.” şeklinde konuştu. Sakarya halkına selamlarını gönderen Vali Çetin Oktay Kaldırım güzel dostluklarla güzel işler yapacağını söyledi.

Yorumlar (0)