banner2

banner1

banner22

Mütercimler görevinden istifa etti

İmam Hatipliler ve Sakarya halkı hakkında yaptığı çirkin açıklamalar nedeniyle tepki toplayan Erol Mütercimler, Haliç Üniversitesi'nden istifa etti.

GÜNDEM 09.09.2020, 20:26
Mütercimler görevinden istifa etti
banner48

NE OLMUŞTU?

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, bir televizyon kanalında katıldığı programında Sakaryalılara hakaretler savurarak ve imam hatip mezunlarını hedef alarak "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız. Sakarya bölgesindeki rezalet nedir söylüyorum; burada niye yuvalanmış? Buranın bir özelliği var? Sakarya’da oturanların kalpleri kırılırsa da canları cehenneme. Kırılsın kalpleri. Milli mücadelede en çok Mustafa Kemal Paşa iç isyanlarda nereden çekti biliyor musunuz bu bölgeden çekti…” demişti.

Bu açıklamalar üzerine vatandaşlardan büyük tepki yağarken AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Uçak, SATSO ve Sakaryalı vatandaşlar bu olaya sessiz kalmayarak Twitter üzerinden tepkilerini göstermişti.

ÜNİVERSİTE'DEN İSTİFA ETTİ

Daha sonra yanlış anlaşıldığını söyleyen Mütercimler hakkında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hukuki işlem başlatıldı. Açıklamalarına rağmen tepkilerin dinmemesi üzerine Mütercimler, kendisini disipline sevk eden Haliç Üniversitesi'nden istifa etti.

Yorumlar (0)