banner2

banner1

banner22

MÜSİAD’dan Karasu ve Sapanca’ya ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Gebze Başkanı Serkan Beyaz’ı MÜSİAD Sakarya Şubesi’nde misafir etti. Ziyaret ardından iki başkan ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Karasu Kaymakamı, Karasu Belediye Başkanı, Sapanca Kaymakamı ve Sapanca Belediye Başkanını ziyaret etti.

GÜNDEM 02.09.2020, 14:56 Editör: Aysima Kortak
MÜSİAD’dan Karasu ve Sapanca’ya ziyaret
banner48

MÜSİAD Sakarya Şubesi ve MÜSİAD Gebze Şubesi Eylül ayına hızlı bir başlangıç yaptı. Önce Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı’yı makamında ziyaret edip, 2 ay önce başlayan görevine hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Ardından Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın misafiri olan heyet, kurumlar arası iş birlikteliklerinin güçlenmesine yönelik istişarelerde bulundu. Karasu’nun ardından Sapanca’ya yola çıkan heyet, Sapanca’da da önce Kaymakam Bilgehan Bayar'ı ziyaret etti. Ziyarette turizmle ilgili projeler hakkında fikir alışverişlerinde bulunuldu. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ile bir araya gelindi. Ziyarette Sapanca’nın güncel durumu, yatırım fırsatları, projeleri ve gündemi ile ilgili bilgi alarak, kendi projelerini ve fikirlerini paylaştı.

KARASU DÜNYAYA AÇILAN BİR KAPI OLACAK

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ziyaretler hakkında bir değerlendirmede bulundu; “Şehrimiz her köşesiyle, her ilçesiyle büyük bir potansiyele ve doğal güzelliklere sahip. Karasu ilçemizin limanı dünyaya açılan bir kapı. Çok daha fazla değerlendirmemiz gerekiyor. Keza aynı şekilde şehrimizi ülkemize bağlayan demiryollarımız da daha fazla üstünde durmamız gereken bir hizmet. Aynı zamanda Karasu’muzun deniziyle, Acarlar Longozuyla turistik bir bölge olması kıymetini daha fazla arttırıyor, Karasu bizler için korumamız ve geliştirmemiz gereken doğal bir zenginlik. Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız Karasu’ya değer katmaya devam etmektedir.

DOĞA TURİZMİNİN ADRESİ SAPANCA

Sapanca ilçemiz ise güzide gölü ve ormanının içinde sıkışmış bir güzellik abidesi. Sapanca ilçesi bu şehrin en büyük değerlerinden ve ayrıca İstanbul ile Ankara arasındaki toplantı merkezi görevini üstlenen bir ilçe. Aynı zamanda da doğa turizminin de adresi Sapanca. İlçemizde Trekking, Kampçılık, Yelken Gezileri, Off Road, Binicilik, Microlight gibi birçok doğa ve adrenalin sporları yapılıyor. Yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan ilçemizdeki yatırımlarımızı genişleterek daha fazla turisti ağırlayarak ilimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunacaktır. Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız da bu alanlarda çalışmalarının ve projelerinin olduğunu bizlere aktardılar. Böyle güzel projelerin hayata geçmesi hem ilimizin, hem de ülkemizin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayacaktır.” dedi. Ziyaretlerin ardından Gebze Başkanı Serkan Beyaz’ı ve Gebze Yönetim Kurulu Üyelerini, İsmail Filizfidanoğlu başkanlığındaki Sakarya heyeti uğurladı.

Yorumlar (0)