banner2

banner1

banner22

Müjdeli haberi bekliyorlar

Tatil için gittikleri Makedonya’ya yerleşerek kuaförlük yapan ve 1 hafta önce koronavirüs testi pozitif çıkan Cüneyt Aktaş, sosyal medyada yayınladığı video ile Türkiye’den yardım istedi. Sağlık Bakanlığı yetkilileri aile için harekete geçerken Aktaş ailesinin Sakarya’daki akrabaları da müjdeli haber için beklemeye başladı.

GÜNDEM 18.05.2020, 15:50 Editör: Ebru Bulut
banner48

Haber/ R. Kaan Oktar

VİDEO ÇEKEREK YARDIM İSTEMİŞTİ

Sakarya’da evlendikten sonra gezi için gittikleri Makedonya’da kalan ve hayatlarına orada devam eden Cüneyt ve Fikriye Aktaş ailesi, sosyal medyada yayınladıkları videoyla yardım istedi. Yardım çağrısı sonrası Sağlık Bakanlığı, Makedonya Başkonsolosluğu ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek devreye girerek ailenin Sakarya’ya getirilmesi için çalışma başlattı. 38 yaşındaki Cüneyt Aktaş, 33 yaşındaki Fikriye Aktaş ve kızları 11 yaşındaki Tuana ile 10 yaşındaki Defne Aktaş ise Türk yetkililerden gelecek müjdeli haberi beklerken çiftin Sakarya’daki ailesi ve akrabaları da Cumhurbaşkanından yardım istedi.

“LÜTFEN YARDIM EDİN”

Gezi için gittikleri Makedonya’yı beğenen ve Sakarya’dan ayrılarak Makedonya’ya taşınan Cüneyt ve Fikriye Aktaş, daha önce Sakarya’da yaptıkları kuaförlük mesleğini Makedonya’da devam ettiriyordu. Geçtiğimiz hafta yüksek ateş şikayetiyle hastaneye giden Cüneyt Aktaş’ın koronavirüs testi pozitif çıkınca aile sosyal medyadan yardım istedi. Cüneyt Aktaş tarafından çekilen videoda, “İki gündür hastanedeyim. İçim çok fena acıyor. Eşim ve çocuklarım evde. Türkiye’de tedavi olmak istiyorum. Elinizden gelen bir şey varsa lütfen yardım edin” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI GETİRİN”

33 yaşındaki Fikriye Aktaş’ın Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde yaşayan Halası İlmiye Akça, “Çocuklarımız burada kuaför işletiyorlardı, 1 yıl önce Makedonya’ya gidip yerleştiler. Yeğenimin eşi koronaya yakalanmış, hastanede tedavi altındaymış. Yeğenimde 2 çocuğuyla birlikte evde karantinadaymış. Bizler Cumhurbaşkanımızdan istirham ediyoruz, rica ediyoruz çocuklarımızı Türkiye’ye getirsinler. Orada tek başına olmasınlar, buraya getirilsinler. Burada gözümüzün önünde olsunlar, kendi topraklarında tedavi görsünler. Annesi perişan, kardeşleri perişan. Çocuklarımızı yanımızda istiyoruz” dedi.

“ÖĞRENDİĞİMİZDEN BERİ AĞLIYORUZ”

Durumu öğrendiklerinden beri gözyaşı döktüklerini belirten Fikriye Aktaş’ın eniştesi İsmail Akça, ailenin Türkiye’ye getirilerek burada tedavi görmesini istediğini belirterek, “Yeğenimiz için durumu öğrendiğimizden beri ağlıyoruz. Çok zor ve sıkıntılı durumdayız. Tüm tanıdıklarımız ayakta, iyilikleri için koşturuyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza bunu iletin lütfen, çocuklarımız ve torunlarımız buraya getirilsin. Bizim Türkiye’deki İlim Adamlarına inancımız oldukça fazla” dedi.

“ABLAM VE YEĞENLERİMİNDE DURUMU AĞIRLAŞIYOR”

Ablası, eniştesi ve yeğenlerinin Türkiye’ye getirilmesini isteyen Hamit Recepoğlu ise, “Yaklaşık 1 hafta önce hastaneye gitmişler, koronavirüsten şüphelenmeyip geri göndermişler. 1 hafta sonra yeniden hastaneye gidince koronavirüs çıkmış eniştemde. Daha sonra Ablam ve yeğenlerime test yapıldı ve onlarda da pozitif çıktı. Orada sağlık sistemi çok gelişmemiş, küçük bir ülke orası. Biraz endişeliyiz bu konu yüzünden, ablamın da durumu kötüleşmeye başladı. Kronik rahatsızlıklarının olması da bizi daha çok tedirgin ediyor. Türkiye getirilmelerini istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)