banner2

banner1

banner22

Muhtar sosyal medyadan isyan etti

Arifiye İlçesi Boğazköy Mahallesi Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş, yağışlı kış aylarında yolun belirli kesiminde sık sık heyelan ve taş düşmesi olduğunu ve önlem alınması gerektiğini Sakarya Valiliği’ne bildirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen cevaba ise mahalle muhtarı çok şaşırdı.

GÜNDEM 24.12.2020, 16:45 Editör: Onur Güden
Muhtar sosyal medyadan isyan etti
banner48

MUHTAR 28 EKİM’DE DİLEKÇE GÖNDERDİ

Arifiye İlçesi Boğazköy Mahallesi Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş, Sakarya Valiliği’ne bir dilekçe gönderdi. 28 Ekim tarihinde yazılan dilekçe ile okulların taşımalı sisteme geçtiğinden bu yana Mahalledeki çocukların Geyve İlçesi Nuruosmaniye Köyündeki Gülsüm Odabaş İlköğretim Okulu’na gittiğini belirten Odabaş, “Ancak köyümüz ile okul arasındaki yolun Doğançay HES 2 Boğazköy tesisleri ile Doğançay İlkokulu arasındaki yolun yaklaşık bir kilometrelik kesiminde yağışlı kış aylarında sık sık heyelan ve taş düşmesi olmakta ve zaman zaman yol kapanmaktadır. Gerek çocuklarımız ve gerekse köylü komşularımız ulaşımı bu yol üzerinden sağlanmaktadır. Ancak yoldaki heyelan çocuklarımızın ve bizim can güvenliğimizi tehlikeye atmaktadır. Yol Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğu altındadır. Bahsedilen can güvenliği riskine karşı gerekli çalışmaların yapılması acil ve önemlidir. Bu konuda dilekçemizin bir üst yazı ile Büyükşehir Belediyesine iletilmesini saygılarımla arz ederim” ifadelerinin kullanarak Sakarya Valiliği’ne bir dilekçe gönderdi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KOMİK CEVAP

Konu ile ilgili olarak ise 26 Kasım tarihinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından dilekçeye verilen cevapta ise “İlgili yazı ekinde belirtilen Arifiye İlçemiz Boğazköy Mahallesi Muhtarı’nın dilekçesine konu olan talep; Daire Başkanlığımız tarafından incelenmiştir. Söz konunu bölgede yapılan incelemeler sonucu her hangi bir yatay, düşey trafik işareti eksikliğine rastlanılmamıştır. Başkanlığımız yapım, bakım ve onarım sorumluluk ağındaki bahse konu yol için alternatif güzergah arayışları çalışmalarına başlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

DİLEKÇEYE GELEN CEVAP ÇOK ŞAŞIRTTI

Verdiği dilekçe için alınan cevaba çok şaşırdığını söyleyen Muhtar Odabaş, bölgedeki kayan taşlardan bahsettiğini fakat tabelalarda eksik olmadığı cevabını aldığını ifade etti. Gelen cevap için şaşkın olan Odabaş, “Kasis talep ediyoruz, uygun görülmüyor. Merkezde kasis olmayan cadde yok” dedi.

Yorumlar (1)
Uzaktaki Köylü 4 ay önce
TCDD Genel Müdürlüğü iletişim hattına bu yolun Türkiye'nin en önemli YHT hattının yanında olduğunu ve sürekli heyelan tehlikesi olduğunu ilettiğimde aldığım cevap da beni şaşırtmıştı. "Biz ilgilenmiyoruz. Bölge ile görüşün." Duyarlılık bu düzeyde.