banner2

banner1

banner22

Muharrem İnce Sakarya’ya geldi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi program ve esnaf ziyareti için Sakarya’ya geldi. Önce sanayi sitesinde ardından da çarşıda esnaflarla buluşan İnce, vatandaşlarla da bir araya geldi.

GÜNDEM 11.10.2021, 14:46 Editör: Nisa Çoban
banner48

ESNAFLA TEK TEK GÖRÜŞTÜ

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi ziyaret programı için saat 13:30 sularında Sakarya’ya geldi. TEM Otoyolu çıkışında Memleket Partisi Sakarya İl Başkanı Fatma Kurtuluş ve partililer tarafından karşılanan İnce, ilk olarak Erenler İlçesinde bulunan Modern Sanayi Sitesi ile Atatürk Sanayi Sitesi’ndeki esnaflarla görüştü. Esnafları tek tek ziyaret eden ve onlarla sohbet eden İnce, hem kendisini hem de partisini anlatarak artık yeni bir yol izlenmesi gerektiğini belirtti.

EMEKLİLERİN MASASINA MİSAFİR OLDU

Sanayi sitelerindeki ziyaretlerinin ardından Adapazarı İlçesinde bulunan Tarihi Uzun Çarşı’ya gelen Muharrem İnce ve beraberindeki partililer, burada hem esnaflarla tek tek görüştü hem de vatandaşlarla bir araya geldi. Uzun Çarşı gezisi çıkışında emeklilerin masasına misafir olan İnce, kendisine tek su söyleyebilen emekliye dönerek, “Burada herkese su söylesen zaten batarsın, sen de haklısın” ifadelerini kullandı. Vatandaşların sorunlarını dinleyen İnce, daha sonra Çark Caddesinde de bir süre ziyaret yaptıktan sonra parti otobüsüyle şehirden ayrıldı.

ZENGİN TOPRAKLARIN YOKSUL ÇOCUKLARI

Uzun Çarşı ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce kendisinin doların 8 ila 10 TL olacağını söylediğini belirten İnce,“Ben değil de Erdoğan kazanırsa dolar 8 ila 10 TL olacak demiştim. Ben müneccim değilim, fal da bakmıyorum. Türkiye’nin yönetilme biçimine bakarak öngörülerde bulunuyorum. Bu tek adam rejimiyle doların 8 ila 10 TL olacağını söylediğimde bazıları bana gülüyordu ama bu Türkiye’nin ekonomik tablosunu okumakla ilgilidir. Türkiye’de bir an önce tarımın desteklenmesi, çiftçiye ucuz mazot, ucuz elektrik, ucuz gübre, ucuz ilaç verilmesi gerekiyor. Bunları yapmalıyız. Yapamazsak; üretemeyen bir Türkiye’de ne yazık ki biz zengin toprakların yoksul çocukları olmaya devam ederiz” dedi.

“SİYASİ PARTİLER KANUNU DEĞİŞMELİ”

Türkiye’de demokrasi için ilk adımın siyasi partiler kanununda değişiklik yapılarak geleceğini belirten İnce, “İktidar ve muhalefetin danışıklı dövüş gibi, biri; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, diğeri; Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem dediğine bakmayın. İkisi de ne söylediğini bilmiyor aslında. Yani dünya siyaset literatüründe böyle sistemler yoktur, ikisi de Türkiye’de uydurulmuş sistemlerdir. Türkiye’de demokrasinin güçlendirilmesi için başlanılması gereken yer siyasi partiler kanunudur. Siyasi partiler kanununu değiştirirseniz genel başkan diktatörlüklerine son verirsiniz, milletvekilleri parlamentoda güçlü olur. Milletvekili güçlü olunca yasama güçlü olur, yargıdan elini çekersen yargı güçlü olur. Eğer siyasi partiler kanunundan başlamazsak Türkiye’de demokrasi hayaldir, kandırmacadır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)