banner2

banner1

banner22

Müge Anlı’da şok iddia

9 yaşındaki Şiar Kılıç'ın görgü tanıklarının ifadeleri ve şüpheli ölümüyle ilgili cinayet soruşturması başlatıldı. Polis ve savcı Kocaali’deki yanan evde incelemeler yaparken Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri görgü tanıklarının ifadelerini aldı.

GÜNDEM 24.07.2020, 17:34 Editör: Ebru Bulut
banner48

Kocaali ilçesinde geçtiğimiz Nisan ayında kaybolan 9 yaşındaki Şiar Kılıç, yangın çıkan evde mahsur kalmış ve hayatını kaybetmişti. 9 yaşındaki Şiar Kılıç'ın görgü tanıklarının ifadeleri ve şüpheli ölümüyle ilgili cinayet soruşturması başlatıldı. Hem İstanbul Beykoz’daki komşuları hem de Kocaali muhtarının söyledikleri stüdyoyu karıştırmıştı.

SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Şiar Kılıç ve 2 kız kardeşinin şiddet gördüğü iddiaları üzerine Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Müge Anlı'nın canlı yayınında konuşulanları ihbar kabul edilerek; 9 yaşındaki Şiar Kılıç'ın ölümüyle ilgili cinayet soruşturması başlatıldı. İstanbul Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçerek çocukların şiddet gördüğünü iddia eden görgü tanıklarının ifadelerini aldı. Kocaali’de ise Cumhuriyet Savcısı, emniyet ekipleri ile birlikte yanan eve gelerek olay yerince inceleme yaptı.

ÇOCUKLARIN İFADELERİ ALINDI

Sosyal Hizmetler yetkilileri anne Gülüzar Amanet’in diğer çocukları ile görüştü. Konu hakkında Samet Kılıç’ın akrabası Hacer Kılıç Müge Anlı ekiplerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şiar Kılıç’ın zeki ve gayet sağlıklı olduğunu ifade eden Hacer Kılıç, anne Gülüzar Emanet’in yalan söylediğini belirtti. Çocukların, sosyal hizmetlerden gelen yetkililere Hami’nin işkencelerini ve sopayla dövdüklerini anlattığını ve vücutlarındaki diş işlerini gösterdiğini söyledi. Hacer Kılıç; “Emine varmış sanırım Hami’nin annesi oluyor. Ondan da çok şikayetçiler, ceza veriyormuş. Hepsi birbirinden beter. Ben kızın anlattığını anlatıyorum. Annesi Gülüzar ve Hami kavga ederken Şiar araya girmiş. Hami de Şiarı itmiş, şiarın kanaması olmuş. Hatta dedi ki Medine; sopayla bir şeyler yaptı ağabeyime.” dedi.

“EVİ HAMİ YAKTI”

Yangını Hami Kıcı’nın çıkardığını iddia eden Hacer Kılıç; “Sabah evi toplarken evde kibrit bulduk. Küçük olan Hevidar; ‘Hami bununla evi yaktı.’ dedi. Hevidar’a nereden gördüğünü sordum. Ben biliyorum dedi. Gitti benzini getirdi evi yaktı dedi. Kız annesiyle bir şey paylaşmaya korkuyor. Annem beni dövüyordu diyordu. Bir anne olarak soruyorum sen nasıl bir annesin?. Gerçekten anne olanlar evlatlarının tırnağına zarar gelmesin diye neler çekiyor ama o gidip bir koca için o çocuğu harcadın.” ifadelerini kullandı.

“ŞİDDET GÖSTERMEDİM”

Anne Gülüzar, Hacer Kılıç’ın iddiaları üzerine çocuklarına hiçbir şekilde şiddet göstermediğini belirtti. Anne Gülüzar Amanet, Samet Kılıç’ın ailesinin çocukları doldurduğunu dile getirdi. Samet Kılıç’ın kardeşinin eşi, çocukların Hami’ye cevap vermediği takdirde sonlarının Şiar gibi olacak diye tehdit edildiklerini söyledi.

Yorumlar (0)