banner2

banner1

banner22

MSB'den sert tepki

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın 'Türk Ordusu satılmış' sözleri sonrası MSB'de sert tepki geldi. MSB'nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada "Şahsi ihtiras ve hevesleri için kahraman, fedakâr Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Mehmetçiğe hakaret eden, asil milletimiz tarafından zaten mahkum edilen bu gayr-i millî dili şiddetle kınıyoruz." denildi.

GÜNDEM 29.11.2020, 14:19 Editör: Gizem Demirsoy
MSB'den sert tepki
banner48

"KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bir televizyon programında daha önce gerekçeleri ve kapsamı defalarca açıklanmış olan bir projeden hareketle milletin ordusuna milletin önünde hakaret edilmiştir. Millî Savunma Bakanlığı; Aklın ve bilimin rehberliğinde; ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde çalışarak yerli ve millî savunma sanayi ürünleriyle teçhiz edilmiş kahraman ordumuzun niteliklerini daha da arttırmanın gayreti içindedir. Peygamber Ocağı olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen millî, manevi ve mesleki değerleriyle, anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sn. Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde görevinin başındadır. Şahsi ihtiras ve hevesleri için Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Mehmetçiğe hakaret eden, asil milletimiz tarafından zaten mahkûm edilen bu gayr-i millî dili şiddetle kınıyor, bunun hesabının hukuk çerçevesinde sorulacağını, konunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ALİ MAHİR BAŞARIR NE DEMİŞTİ?

Özel bir televizyon programında yaşanan olayda programın konuklarından CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Tank-palet fabrikasında Katar'ın ortaklığına ilişkin anlaşmayı gündeme getiren Başarır, ''Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış…' dedi.

Yorumlar (0)