banner2

banner1

banner22

Motokuryeler kurallara uyulmasını istedi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülke genelinde alınan kararlar neticesinde paket servisi ve gel al sistemine geçen restoranlarda çalışan motokuryeler vatandaşlardan kurallara uymasını istedi.

GÜNDEM 25.11.2020, 10:10 Editör: Ebru Bulut
banner48

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülke genelinde alınan kararlar neticesinde restoranlar paket servis ve gel-al sistemiyle çalışmaya başladı. Bu çalışma nedeniyle en büyük yükü omuzlayan motokuryeler ise vatandaşlardan temassız ödemeyle alışveriş yapmalarını ve maskeyle kapıya çıkmalarını istedi.

“KURALLARA UYMALIYIZ”

Vatandaşların kurallara uyması gerektiğini belirten ve 4 yıldır motokurye olarak çalışan Samet Korkmaz, “Bu zorlu süreçte insanlara hizmet etmek için sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kurye olarak görev yapıyoruz. Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu hastalıkta elimizden geldiğince kurallara uymalıyız. İnsanlarımız sokağa çıkma kısıtlaması olması nedeniyle işler bize kaldı. Sabah erken saatlerde gelerek gece 12’ye kadar 2 arkadaşım ile müşterilimize hizmet ediyoruz. Hizmetimizi eldiven çift kat maske takarak gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizi de daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Pandemi süresince firma olarak zor zamanlardan geçtiğini ifade eden Efdal Çınar, “Biz müşterilere karşı dikkatli ve temkinli davranıyoruz. Temassız teslimat yapıyoruz. Biz elimizden geleni yapıyoruz ve müşterilerimizden de bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz. Sadece müşterilerimizden değil bütün vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz. Çünkü bu virüsü alınan kurallara ve yasaklara uyarak yok edebiliriz” dedi.

‘MASKE TAKMALILAR’

Siparişleri Pandemi kurallarına uygun bir şekilde müşterilere ulaştırdıklarını söyleyen Rumeysa Derya, “Hafta sonu gelen yasaklar nedeniyle müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için paket servisi yapıyoruz. Pandemi kurallarına uyarak teslimat yapmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizden de temassız ödeme yapmalarını ve kapıyı açarken maske takmalarını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİZDE RİSK ALTINDAYIZ’

Pandemi süresinde kuryelerin risk altında olduğunu dile getiren Devrim Bilal, “Yapılan düzenlemeler ile getirilen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesiyle birlikte paket servis talepleri arttı. Hem siparişi teslim ederken hem de para üstü alırken müşterilerimize daha çok dikkat ediyoruz. Kuryeler olarak biz risk altındayız aslında. Bu yüzden de müşterilerimizden de aynı şekilde dikkat ve özveriyi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)