banner2

banner1

banner22

"Motivasyonu olumsuz etkiledi"

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, TÜVASAŞ tarafından üretilen ve dört başı mamur Milli Elektrikli Tren setinin raylara inme töreninin neden iptal edildiğini kamuoyunun bilmeye hakkı olduğunu söyledi. Altuğ, “tören iptali tedarikçinin, çalışanların motivasyonunu olumsuz etkiledi” dedi.

GÜNDEM 28.05.2020, 14:14 Editör: Ebru Bulut
"Motivasyonu olumsuz etkiledi"
banner48

TAMAMEN YERLİ VE MİLLİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, SATSO Meclis gündeminde de konuşulan Milli Trenin raylara inme töreninin ertelenmesiyle ilgili Haberlisin.com’a özel açıklamalarda bulundu. Başkan Altuğ “Bu süreçte yerli ve milli üretiminin önemini hepimiz biliyoruz. TÜVASAŞ tarafından söz verildiği tarihe yetiştirilen ve tamamen yerli firmaların işbirliğiyle yapılan trenin raylara inme töreninin iptal edilmesi şaşırttı. Milli Trenin raylara inmesi bu süreçte psikolojik olarak çok önemliydi. Tören iptali tedarikçinin, çalışanın motivasyonunu olumsuz yönde etkiledi” dedi.

HER ŞEY HAZIRDI

Milli Terin setini yerinde gördüğünü aktaran Başkan Altuğ “TÜVASAŞ ve tedarikçiler daha önce belirlenen tarihte 5 araçlık tren setini hazır hale getirdi. İş zamanında yetişmiş. Tören tarihi 29 Mayıs olarak belirlenmiş. Neden iptal edildiğini kamuoyu merak ediyor. Sanayici, iş dünyası, çalışanlar törenin iptal edilmesinin sebebini bilmeyi hak ediyor. İthalatı azaltılması, yerli ve milli üretimin gelişmesi için gayret eden ülkemiz adına bu proje çok önemli bir başarıdır. Her şeyiyle hazır hale getirilen Milli Elektrikli Trenlerin raylara inme töreninin yapılması her açıdan olumlu sonuçları olacaktır.” dedi.

AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, TÜVASAŞ’ı da içine alan birleştirme kararı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çekincelerini anlatan bir mektup yazdıklarını ifade ederek “TÜVASAŞ ile ilgili çekincelerimizi Cumhurbaşkanımıza bir mektupla yazdık. Ulaştırma Bakanımız bize dönüş yapıp, çekincelerimizi sordu. Kendilerine de aktardık. Çekincelerimizin giderilmesini beklerken gelen tören iptali proje ile ilgili tereddütler oluşturdu. Motivasyonu düşüren tören iptali ve projenin devamıyla ilgili açıklama yapılması ve kamuoyunda oluşan tereddütlerin ortadan kaldırılması lazım” dedi.

Yorumlar (0)