banner2

banner1

banner22

Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan miktar netleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 lira toplandı.

GÜNDEM 02.04.2020, 00:53 Editör: Ebru Bulut
Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan miktar netleşti
banner48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerin görüşüldüğü Kabine toplantısının ardından 'Biz bize yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nda şu ana kadar ne kadar bağış toplandığı belli oldu.

TOPLANAN BAĞIŞ MİKTARI 550 MİLYON TL'Yİ AŞTI

Konuyla ilgili açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 lira toplandığını bildirdi.

Fahrettin Altun, açıklamasında şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımızın 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' çağrısıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyamızda şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 lira toplandı. Kampanyamızla ilgili tüm bilgileri 'http://bizbizeyeteriz.gov.tr' sitesi aracılığıyla milletimize sunuyor, şeffaf iletişim politikamızı sürdürüyoruz."

Yorumlar (1)
Ömer Yusuf 1 yıl önce
Şimdi bu kamu bankaları 5000 den az gelirli zor geçim düzeyli vatandaşa borcu "Karzı hasen" olarak vermeli. Faiz almamalı değil mi? Dindar idareci böyle düşünmeli. Tamam islami yaşama özgürlük geldi. İslami bilgisi 100 yıldır kıt bırakılmış ümmet rahatı ve parayı bulunca dine sarılamadı. Kardeş olamadı. Bir birine güvensizliği arttı. Paylaşmadı. Varlığı bulunmanın gezmesi tozması arttı
Yoksulu yakını arayıp bulamadı. Ben diyerek bitiyoruz. Aile çöktü. Ahlak bitti. Eğitim bir türlü düzelmedi. Deneme tahtası.. Biz mi olacağız Batılın kuyruğunda mı gideceğiz karar verilmedi. Rabbim sonumuzu hayır etsin. İNŞALLAH ıyanot öze döneriz.