banner2

banner1

banner22

Milletvekili Atabek “ASKF yanındayım”

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Atabek ASKF ziyaretinin ardından Erenlerspor’un futbol altyapı çalışmasını ziyaret ederek antrenör ve sporcular ile görüşmeler yaptı.

GÜNDEM 26.02.2021, 20:41 Editör: Onur Güden
Milletvekili Atabek “ASKF yanındayım”
banner48

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Atabek’i ASKF Başkan Yaşar Zımba, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Genel Sekreter Ahmet Orhan, Başkan Vekilleri Recep Odabaş, Hasan Özkan, Başkan Yardımcıları Mehmet Bilgin, Selçuk Kurt, Ali Palas, Adem Turan, Ahmet Silahcı, Adem Turan, Cavit Yılmaz, Hasan Zandolu, Uğur Kobaş ve Saha Komiserleri Dernek başkanı Mahmut Güzel tarafından Amatör spor evinde karşılandı. ASKF teşkilat yapısı ve çalışmaları hakkında, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e başkan yardımcısı Uğur Kobaş tarafından brifing verildi. Milletvekili Atabek ise ziyaretin sonunda Erenlerspor’un futbol altyapı çalışmasını ziyaret ederek, antrenör ve sporcular ile görüşmeler yaptı.

Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek gerçekleştirdiği ziyaret ile ilgili “ASKF’yi ilk defa ziyaret ediyorum. Federasyona bağlı kulüplerin bakanlık nezdinde alacakları kulüp yardımları başta olmak üzere, Ankara’da yapılması gerekli girişimleri yaparak takip ederim. Benim de iki kızım var. Kızlarımın yüzme öğrenmesi için destek olan bir veli olarak, onların yüzme öğrenme mücadelesini bilen biriyim. Bu nedenle sporcu ve ailelerin yaptığı fedakarlıkları anlıyorum. Sizler kadar Spora vakıf olamayabilirim, lütfen bana söyleyin, ya da beni yönlendirin, yapılması gerekenler konusunda uyarın. Ben, her zaman sizin yanında ve destekçinizim. Hatta, Başarılı sporcular varsa, kendileri ve aileleri ile görüşmek gerekirse, bana görev verirseniz, bilgi verirseniz, üstüme düşen görevi de yerine getiririm” ifadelerini kullandı.

Başkan Yaşar Zımba yaptığı açıklamada “Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek çok faal bir vekilimiz. Vekilimiz, Spor branşlarına, spor emekçilerinin sorun ve isteklerine çok vakıf. Bizler, Vekilimizin konuşmalarından spor konusunda yeterli bilgiye, donanıma sahip olduğu kanısına vardık. Faal bir vekil olarak çalışmaları, Sakarya’da takdir ile karşılanmaktadır. Spor branşları, sporcuları başta olmak üzere camiamızın sorunlarını biliyor. Ziyaret ile birlikte kulüplerimizin sorunları, Pandemi döneminde kulüplerimize yapılması gereken yardımlar dahil, beklentilerimizi, Vekilimize detaylı bir şekilde anlatma olağanı bulduk. Bundan sonraki süreçlerde bizlere daha çok destek olacağına inanıyoruz. Zaten kendisi bizlere sorun olduğunda yada yapılması gerekenler hakkında ulaşılabilirlik konusunda açık kapı bıraktı. Çok memnun kaldığımız, ziyaretleri ve bizlere sahip çıktığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)