banner2

banner1

banner22

Milleti geçmiş yıla ait görüntülerle kandırdılar

Sosyal medyada gündem olan ve Türkiye’de çok konuşulan mevsimlik işçilerinin darp edildiği iddia edilen görüntüler 2015 yılına ait çıktı.

GÜNDEM 05.09.2020, 00:39 Editör: Ebru Bulut
Milleti geçmiş yıla ait görüntülerle kandırdılar
banner48

NE OLMUŞTU?

Sakarya’da mevsimlik işçilere saldırı şeklinde lanse edilen olayın ayrıntıları ortaya çıkmıştı. Olayın mevsimlik işçilerine yönelik bir saldırı olmadığı ve Kocaali’ye bağlı Selahiye Mahallesinde hisseli bir fındık bahçesinde fındık toplama sırasından kaynaklanan bir kavganın olduğu öğrenilmişti. Valilikten yapılan açıklamada, konu ile ilgili araştırmada Kocaali ilçesinde 22 Ağustos'ta meydana geldiği iddia edilen olayda fındık bahçesinin sahipleri arasında yaşanan tartışmanın sonucunda arbede yaşandığı, şahıslardan birinin aracını diğer kişinin üzerine sürdüğü, bu esnada Mardin nüfusuna kayıtlı iki kadın işçi ile Düzce nüfusuna kayıtlı bir erkek işçinin yaralandığı ve olayın yargıya intikal ettiği belirtildi. Cumhuriyet Başsavcılığınca tahkikat yapılarak soruşturmanın devam ettiğinin aktarıldığı açıklamada, bu konunun bugün değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen olayla bir bağlantısının tespit edilemediği vurgulandı.

GÖRÜNTÜLER GEÇMİŞ YILA AİT ÇIKTI

Haberlisin.com'un ulaştığı bilgilere göre; Türkiye gündemine bomba gibi düşen kavganın aslında 2015 yılına ait bir görüntü olduğu ortaya çıktı. Öte yandan olay mevsimlik tarım işçilerine darp iddialarıyla sosyal medyada ve Türkiye gündeminde çok konuşulmuştu.

Yorumlar (0)