banner2

banner1

banner22

Meydanda çadır kuruldu

Pandemi nedeniyle 74 gün cemaatle namaz kılınması yasaklanmıştı. Bugün ülke genelinde olduğu gibi şehirde de cemaat Cuma namazı kılmanın mutluluğunu yaşadı. Cuma namazında maske ve sosyal mesafe kuralına riayet edildi.

GÜNDEM 29.05.2020, 13:26 Editör: Ebru Bulut
banner48

ÇADIR KURULDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 74 gün sonra kılınacak ilk Cuma namazı için Demokrasi Meydanında çadır kurdu. Çadır kurulan bölgede sosyal mesafe işaretlemesi yapıldı. Meydanda namaz kılmaya gelenler için giriş noktalarında dezenfektan stantları oluşturuldu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya meydana kurulan çadırda namaz kıldı. İmamlar cemaatle kılınan namazlarda “Safları sıklaştıralım” uyarısını “Sosyal mesafeyi bozmayalım” şeklinde güncelledi.

KAPALI SPOR SALONUNDA BULUŞTULAR

Akyazı'da hava muhalefeti sebebiyle açık alanlardaki Cuma Namazı programı iptal edildi. Vatandaş namazını camilerde ve Akyazı Kapalı Spor Salonu'nda kılındı. Birçok organizasyona ev sahipliği yapan Akyazı Kapalı Spor Salonu  74 gün sonra cemaatle kılınmasına izin verilen Cuma Namazı için hazır hale getirildi. Kapalı Spor Salonu belirlenen sayıda ki cemaate ev sahipliği yaptı.

HENDEK’TE CUMA NAMAZI

Hendek ilçesinde belirlenen camilerde Cuma namazı kılındı. 5 bin kişilik Rasimpaşa Camii’nde 74 gün sonra bin kişi ile Cuma namazı kılındı. Hendek Merkez Büyük Camii içerisine sosyal mesafeyi korumak için sadece 150 kişi alındı.

GEYVE MERKEZ SİNANBEY

Geyve Merkez Sinanbey Camii’nde de önlemler üst seviyedeydi. Cemaat kendi getirdikleri seccadelerle camiye girdiler. Girişte dezenfektan standı kuruldu. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya cemaatle namazını Sinanbey camiinde kıldı. Cami şadırvanı bugün şehrin hiçbir yerinde açılmadı. Cuma namazı kılacaklar abdestlerini evlerinde alarak camilere geldiler.

Yorumlar (0)