banner2

banner1

banner22

Meydan yine doldu

Karanlık geceyi aydınlatan millet 15 Temmuz’un yıldönümünde yine meydanları doldurdu. Sakarya 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlere rahmet okurken hainlere lanet yağdırdı.

GÜNDEM 15.07.2018, 21:15
Meydan yine doldu
banner48

Tam iki yıl önce hainler ülkeyi karanlığa sürüklemek, milletin iradesine pranga vurmak için tanklarla, toplarla saldırmaya başladığında millet sokaklara dökülmüştü. ‘Mesele vatan ise gerisi tefarruat’ diyen milyonlar ülke genelinde sokaklara, caddelere dökülerek hainlerin planlarını başlarına geçirmişlerdi. 250 şehit verilen gecede binlerce gazimiz oldu. 15 Temmuz Destanı olarak tarihe geçen gecenin ardından 15 Temmuz günü Demokrasi ve Milli Birlik günü ilan edildi.

Sakarya’da Demokrasi ve Milli Birlik günü sabah şehitliklere yapılan ziyaretlerde edilen dualar ile başlayan anma etkinlikleri saat 19.00’da Çark Caddesi’nden başlayıp Demokrasi Meydanına kadar yapılan yürüyüş ile devam ettirildi.

Binlerce Sakaryalı’nın buluştuğu Demokrasi Meydanı’nda mehter gösterileri yapıldı. Meydana kurulan dev ekrandan ülkenin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen anma etkinlikleri yayınlandı.

Demokrasi ve Milli Birlik günü anma etkinliklerinde iki önce olduğu gibi meydanı dolduran kalabalığa o karanlık geceyi ve devamında yaşanan gelişmeleri anımsatacak konuşmalar yapılacak.

Demokrasi Meydanı’nda ki etkinliklere katılan binlerce vatandaş şehitlerimizin ruhlarına dualar okurken hainlere lanetler yağdırdılar.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri için ilçelerde de programlar düzenlendi.

AYRINTILAR GELECEK

 

 

Yorumlar (0)