banner2

banner1

banner22

Meteoroloji uyardı!

Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre hafta sonu sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Yer yer sıcaklıkların 38 ila 39 dereceyi bulması bekleniyor. Peki bugün hava nasıl olacak? Hafta sonu hava nasıl olacak?

GÜNDEM 06.06.2020, 00:07
Meteoroloji uyardı!
banner48

Haziran ayının başından beri etkili olan yağmurlu ve soğuk hava etkisini kaybediyor. Hava sıcaklıklarının yurt genelinde oldukça artması bekleniyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), sayfasında yer alan bilgiye göre ise sıcaklıkların cuma gününden itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.  Yurt genelinde etkili olması beklenen sıcak havanın pazar günü yer yer 35 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Özellikle Adana'da sıcaklığın 38 dereceye kadar çıkacak.

SAKARYA’DA NASIL OLACAK

Meteorolojinin tahminlerine göre ilimizde hafta sonu sıcaklıkları dereceleri belli oldu. Sakarya’da hava sıcakları mevsim normallerin üzerinde seyredecek. Havalar Cumartesi günü az bulutlu ve en yüksek 32 derece en düşük ise 16 derece olacak. Pazar günü ise sıcaklar tekrardan devam edecek ve dereceler yine 32 dereceyi gösterecek, en düşük sıcaklık ise 18 derece olacak. Yetkililer vatandaşların özellikle öğlen saatlerinde dışarı çıkmamasını ve güneşin altında durmamalarını aksi takdirde baygınlık geçirebileceklerini açıkladı.

Yorumlar (0)