banner2

banner1

banner22

Meteoroloji tahminleri açıkladı

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre, bugün Sakarya ve çevresinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

GÜNDEM 30.04.2021, 10:34 Editör: Ebru Bulut
Meteoroloji tahminleri açıkladı
banner48

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde bugün hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi, Ankara, Kırıkkale, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu geçmesi bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Hava sıcaklığının, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, yurt genelinde genellikle batı ve güneybatı, zamanla yer yer kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

MARMARA'DA HAVA PARÇALI VE AZ BULUTLU

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgedeki sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgede, parçalı ve az bulutlu havanın hakim olması bekleniyor. Rüzgarın genellikle batı, güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Yorumlar (0)