banner2

banner1

banner22

Meslek Liseleri sanatsal etkinlikte buluşacak

İlimizde eğitim veren 15 meslek ve teknik anadolu lisesi öğrencisinin sanatsal etkinlikte bulunması için yeni bir proje hayata geçirildi

GÜNDEM 15.03.2021, 13:36 Editör: Gizem Demirsoy
Meslek Liseleri sanatsal etkinlikte buluşacak
banner48

Millî Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde seçmiş olduğu 1000 meslek lisesi öğrencisinin sanatsal etkinliklerde buluşması, kişisel gelişimlerini ve sosyal etkileşimlerini artırmak amacıyla yepyeni bir proje hazırladı. Proje kapsamında ilimizden seçilen 15 mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencisi, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi ile eşleştirildi.

UZAKTAN EĞİTİM

 Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle eşleştirilen meslek lisesi öğrencilerinin resim ve müzik alanında 01 Mart-07 Mayıs 2021 tarihleri arasında hem akranlarından hem de alanında uzman görsel sanatlar ve müzik öğretmenlerinden uzaktan eğitim almaları sağlanacak.

YARIŞMA DÜZENLENECEK

Bu etkinlikte toplam 10 öğretmen ve 14 güzel sanatlar lisesi öğrencisi eğitmen olarak, 102 MTAL öğrencisi ise katılımcı olarak yer alacak. Etkinliklerin sonunda katılımcı öğrenciler arasında resim ve müzik alanında il çapında düzenlenecek yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek. Mayıs ayında ayrıca öğrencilerin ilgili alanlarda sergileyecekleri ürünlerin sergisi ve sunumu da yapılacak.

Yorumlar (0)