banner2

banner1

banner22

Meral Akşener Sakarya’daydı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir dizi ziyaret için Sakarya’ya geldi. Akşener; Serdivan, Adapazarı ve Hendek İlçelerinde yaptığı ziyaretler sonrasında Karapürçek İlçesinde yaşayan şehit Selim Gedik’in ailesini ziyaret etti.

GÜNDEM 27.01.2021, 20:44 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret ve programa katılmak için Sakarya’ya geldi. İlk ziyaretini Serdivan İlçesinde bir çiftçiye yapan Akşener daha sonra esnaflarla görüşmek için Adapazarı İlçesine doğru yola çıktı. Serdivan Çark Caddesi üzerinde Akşener’i karşılayan partililer nedeniyle yol trafiğe kısa bir süre kapanırken Akşener daha sonra Adapazarı İlçesinde bulunan Uzun Çarşı’da esnaflarla buluştu. Buradaki ziyaretlerinin ardından Hendek İlçesine giden Akşener, burada kısa bir miting yaptıktan sonra esnaf ziyaretine devam etti.

“AÇIZ DİYEN İNSANLARLA KARŞILAŞTIK”
Hendek İlçesindeki ziyaretleri sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Esnaf ağırlıklı geziyorum. Sokakta gezerken ciddi manada ve hiç beklemediğim derecede ekonomik sorunları olan insanlarla karşılaşıyorum. Ben İzmitliyim ve Adapazarı’nı bilirim. Ekonomi konusunda da birbirimizi bilirdik. Sakarya ekonomik olarak hep daha iyi bir noktadaydı. Gerçekten çok şaşırdım, açız diyen insanlarla karşılaştık. Esnafın durumu kötü. Arada durumum nispeten daha iyi diyen arkadaşlara da karşılaştık. Ben hep şöyle dua ettim; inşallah artarak devam eder fakat durum iyi değil. 1 yıllık erteleme olması çok doğru olacağına şahit olduk. Haziran’a kadar olan kredi ertelemesinin 1 yıla kadar uzatılmasını ve faizinin de hazine tarafından ödenmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha burada gördük” dedi.

ŞEHİDİMİZİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Hendek’teki ziyaretlerin ardından 20 Ocak’ta görev yaptığı Hakkari’de şehit düşen Piyade Er Selim Gedik’in Karapürçek İlçesindeki ailesini ziyaret eden Akşener daha sonra Sakarya’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)