banner2

banner1

banner22

Mavi hayal gibi...

‘Çok yüksek risk’ kategorisinde bulunan Sakarya’da, Serdivan ve Adapazarı ilçelerindeki vaka sayılarındaki yüzde 5 ile 10 oranındaki artış endişe veriyor.

GÜNDEM 10.03.2021, 13:29 Editör: Gizem Demirsoy
Mavi hayal gibi...
banner48

‘Çok yüksek risk’ kategorisinde bulunan Sakarya'da vaka sayıları son günlerde artış göstermeye devam ediyor. Serdivan ve Adapazarı ilçelerindeki vaka sayılarında yüzde 5 ile 10 oranında artış gözlendi. Normalleşme sürecine geçişte risk haritasında maviye dönmek için seferberlik ilan edilen Sakarya’da iki büyük ilçede yaşanan vaka artışı vatandaşların kurallara uymadığı gözler önüne serdi.

NORMALLEŞME SIKINTIDA

Sakarya’da vatandaşların ısrarla uymadığı kuralların sıkılaştırılması gerekirken tam tersinin olması dikkat çekerken cumartesi kısıtlaması da kaldırıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il bazında son açıkladığı vaka sayılarının ortalamasında 100 bin kişiden 139,93’ü koronaya yakalandığı belirtilen haritada Sakarya’nın durumunu gözler önüne serildi. Her hafta artışın yaşandığı Sakarya’da insan sirkülasyonunun yaşandığı yoğun bölgelerdeki banklar belediye ekipleri tarafından geçici bir süre için kaldırıldı. Sakarya halkının ise bu önlemlere rağmen hala banklara oturmaya devam ederek vurdumduymaz tutumları hayrete düşürüyor.

Yorumlar (0)