banner2

banner1

banner22

Maske ihlalleri arttı

Tüm uyarılara rağmen kalabalık cadde ve sokaklarda maske takmayanların sayısı arttı. Uzmanlar ise aşı olunsa dahi salgın sona erene kadar maske takılması gerektiğini vurguladı.

GÜNDEM 18.11.2021, 09:52 Editör: Ebru Bulut
Maske ihlalleri arttı
banner48

MASKE TAKMAK ÖNEMLİ

Uzayan pandemi döneminin de etkisiyle Sakarya’da maskesiz dolaşan vatandaşların sayısı arttı. Özellikle aşı olan vatandaşlar da virüsün kendilerine bulaşmayacağı düşüncesiyle cadde ve sokaklarda maskesiz dolaşmaya başladı.  Uzmanlar ise koronavirüs aşıları yapılmış olsalar dahi açık alanda maske takmanın önemine dikkat çekti ve “Maske takmak sizi olduğu kadar çevrenizdekileri de koruyor” uyarısında bulundu.

“YÜZDE 80’E KADAR ÖNLÜYOR”

Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, “Koronavirüs ile mücadelede tek başına sağlık çalışanlarının mücadele etmesi ile bitmeyecektir. En önemli şey bulaşın önlenmesidir. Bunun için de yapılması gereken 3 basit şey var; Maske, mesafe ve hijyen. Özellikle maske çok önemli” dedi.

BİRLİKTE MÜCADELE

Maske takmanın virüs bulaştırma riskini yüzde 80 oranında azalttığına dikkat çeken Öğütlü, “Bu kadar net veriler varken, hala maske takmayan insanları anlayamıyoruz. Etrafına baktıklarında birçok kişinin vefat ettiklerini görüyorlar. Birilerinin ölümüne neden olmak ne kadar ağır şeyse, maske takmamak da o kadar ağır. Lütfen vatandaşlarımız maske takmaya dikkat etsin. Birlikte yaptığımız mücadeleyle bu salgını yeneceğiz” dedi. /Nazile Akarsu

banner84
Yorumlar (0)