banner2

banner1

banner22

Maske dağıtımı yarın başlayacak

Sakarya Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar, Sağlık Bakanlığı aracılığıyla temin edilen 4 ilçede 185 eczanede maske dağıtımının başlanacağını belirtti.

GÜNDEM 14.04.2020, 16:38
Maske dağıtımı yarın başlayacak
banner48

İLK OLARAK 4 MERKEZ İLÇE

Sakarya Düzce Bolu Bölge Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar, Sakarya'nın merkez ilçileri Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan'da 185 eczanede maske dağıtımının başlayacağını duyurdu. Yontar, ilk etapta 50-65 yaş arası vatandaşlardan, telefonlarına kod gönderilenlere maske dağıtılacağını belirtirken, diğer yaş gruplarına maske dağıtımının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini bildirdi.

SADECE TELEFONUNA KOD GELENLERE

Maske için PTTAVM veya E- devlet üzerinden başvuru yapanlara eczanelerde maske dağıtımının söz konusu olmayacağını, bu yüzden de telefonuna kod gelmeyenlerin maske için eczanelere gitmesine gerek olmadığını ifade eden Oda Başkanı Orhan Yontar “ Bizim kendi insiyatifimizle kimseye maske vermemiz söz konusu değil. Telefonuna kod gelen, eczaneden ilaç alır gibi, gelip bizden maskesini alacak. Bu konuda tüm vatandaşlarımızın çok zor şartlarda görev yapan eczacılar ve eczane çalışanlarına yardımcı olmalarını istirham ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)
Murat Can 11 ay önce
Ne maske imiş arkadaş ptt e devlet 'ten yazıldım ne geldiği var ne gittiği yalan rüzgârı mi anlamdım eczane de satmıyor satan suçlu maskesiz markete gitmek yasak kafa yokmu sende adam