banner2

banner1

banner22

Masaj koronaya iyi mi geliyor?

Son genelgeyle kahveler süresiz kapatılırken cafe-restoran gibi işletmeler sadece paket servis yapabilecekler. Genelge birçok sektörle ilgili detaylı bilgi içerirken masaj salonlarının kararı ilçe hıfzıssıhalara bırakıldı.

GÜNDEM 21.11.2020, 19:34 Editör: Gizem Demirsoy
Masaj koronaya iyi mi geliyor?
banner48

Korona vakalarında yaşanan artışın önüne geçmek için alınan tedbirler dünden bu yana uygulanmaya başlandı. Bu akşam itibariyle belli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Aylardır bulaş riskinden dolayı kahvehanelerde oyun oynanmasına izin verilmiyorken son genelgeyle tamamen kapatılması kararı alındı. Lokantaların, cafelerin sadece paket servis yapmak durumunda bırakıldığı genelgede masaj salonlarına yönelik bir kısıtlamaya gidilmedi.

KAFALAR KARIŞTI

Şehir merkezinde sıklıkla polis baskınıyla haberlere konu olan masaj salonlarıyla ilgili kısıtlamaya gidilmemesi kafaları karıştırdı. Şimdi herkes birebir insana teması olan masajın koronaya iyi gelip gelmediğini tartışıyor. Öte yandan genelgede net bir dille belirtilmeyen sektörlerle ilgili kararların ilçe veya il hıfzıssıhha kurullarınca alınması gerekiyor.

Yorumlar (0)