banner2

banner1

banner22

Mal varlıkları donduruldu

Terör suçundan ceza almış yada araması bulunan 377 kişinin mal varlığı donduruldu. Resmi Gazete’de yayınlanan listede Sakaryalı isimler de bulunuyor. Yayınlanan listede Adil Öksüz adının olmaması şaşkınlık yarattı.

GÜNDEM 07.04.2021, 10:16 Editör: Gizem Demirsoy
Mal varlıkları donduruldu
banner48

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 377 kişinin Türkiye’de bulunan mal varlığının dondurulması kararı alındı. Karar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan imzasıyla yayınlandı. Kararda mal varlığı dondurulması kararı alınan kişilerden 205’i FETÖ/PDY, 86’sı terör örgütü IŞİD, 65”i terör örgütü PKK/KCK, 9’unun da terör örgütü DHKP-C mensubu olduğu belirtildi.

205 FETÖCÜ

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile PKK’lı teröristler Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Duran Kalkan’ın mal varlıkları donduruldu. Mal varlığı dondurulan FETÖ/PDY Terör Örgütü üyesi 205 kişi arasında eski Zaman Gazetesi yazarı Ekrem Dumanlı, İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek, eski Samanyolu TV Genel Koordinatörü Hidayet Karaca, Melek İpek, Mustafa Karasu, Ferhat Abdi Şahin, Sabri Ok, Fehman Hüseyin, Ahmet Kurucan, Musa Aşoğlu, Önder Aytaç, Mehmet Yalınalp, Selman Kuzu gibi isimler var.

SAKARYA DETAYI

Sakarya’dan Abdullah Sabri Tok, M. Avni Kaya, Cevdet Türkyolu ve Cihan Kazancı da mal varlıkları dondurulan isimler arasına girdi. Resmi Gazete’de yayınlanan listede en dikkat çeken detaylardan birisi Adil Öksüz’ün yer almaması. FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı olduğu öne sürülen Öksüz’ün mal varlığına dondurma kararı alınmaması dikkatlerden kaçmadı.

,

Yorumlar (0)